Gyvenimas po ISIS

Irako ir koalicinėms pajėgoms 2016 m. puolant Mosulą, iš jo pabėgę gyventojai pasakoja apie patirtį Islamo Valstybės užimtame mieste.

Autorius: James Verini

Gyvenimas po ISIS
Nuotraukos autorius:

Kurdų kareiviai stovėjo ant pylimo prie kulkosvaidžio lizdo savo pozicijų pakraštyje. Tai - viena iš kelių priešakinių pozicijų fronto linijoje, besidriekiančioje šlaito ketera, su vaizdu į vakaruose plytintį Tigro (Tigris) upės slėnį. Vėlyvos vasaros vakarą saulė jau buvo nusileidusi. Irake tai - sausiausias metų laikas, kai žemė ir dangus, atrodo, susilieja. Vis dėlto pro tirštėjančią tamsą kareiviai įžiūrėjo šiame upės krante spingsinčias
Mosulo (Mosul) miesto šviesas. Šį reginį jie galėtų nupasakoti net pažadinti vidury nakties: jau ne vieną mėnesį Irako Kurdistano kariuomenės, vadinamųjų pešmergų, kovotojai stebėjo ir aptarinėjo kiekvieną teritorijos centimetrą, sudarinėjo jos žemėlapius, bet šios žemės trauka ir grėsmė neišblėso nė akimirkai. Viskas, į ką pažiūrėsi, priklausė vadinamajai Islamo Valstybei (ISIS).

Buvo 2016 m. liepa. Netrukus turėjo prasidėti ilgai lauktas mūšis dėl Mosulo. Išlaisvintojų pajėgos telkėsi miesto prieigose. Irako kareiviai išstūmė ISIS iš Faludžos (Fallujah) ir dabar kovodami judėjo į šiaurę, Mosulo link. Tuo metu pešmergai artėjo nuo šio kalno. Mūšiui taip pat ruošėsi JAV ir Europos pajėgos, reguliarioji kariuomenė ir sukarintos grupuotės iš Turkijos, Irano bei kitų šalių. Tai buvo dar neregėto dydžio tarptautinė karinė operacija prieš Islamo Valstybę. Džihadistai antrąjį pagal dydį Irako miestą valdė jau dvejus metus.

Strategai tikėjosi, kad praradę Mosulą ISIS kovotojai bus visiems laikams išstumti iš Irako.

Plačiau skaitykite balandžio mėnesio numeryje. 

 

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2017 balandis

Dar Šiame numeryje:

Genijaus vaidmuo
Vaizdai
Šiukšlinos bangos
Žuvis apmąstymams
Vandens koplyčia
Kai partneriai suka į šoną