Echnatono Egiptas

Tutanchamono tėvas ir pirmasis Egipto revoliucionierius išlieka permainų simboliu.

Autorius: Peter Hessler

Echnatono Egiptas
Nuotraukos autorius:

Kartais garsiausiai nuomonę apie karalių išsako tie, kurie tyli.

Vieną rytą Amarnos (Amarna) gyvenvietėje, Aukštutiniame Egipte, už maždaug 300 km į pietus nuo Kairo ant stalo buvo išdėlioti smulkučiai kaulai. „Čia - raktikaulis ir žastikaulis, šonkauliai, blauzdikauliai, - aiškino amerikietė bioarcheologė Ešli Šidner (Ashley Shidner). - Jis buvo maždaug pusantrų ar dvejų metų amžiaus."

Šie griaučiai priklausė vaikui, gyvenusiam Amarnoje daugiau kaip prieš 3300 metų, kai čia buvo Egipto sostinė. Miestą įkūrė Echnatonas - karalius, drauge su savo žmona Nefertite ir sūnumi Tutanchamonu užvaldęs šiuolaikinių pasaulio gyventojų vaizduotę labiau nei bet kuris kitas Senovės Egipto veikėjas. Šie bevardžiai griaučiai buvo atrasti nepažymėtame kape. Sprendžiant iš kaulų, vaikas maitinosi prastai. Tai nebuvo retas atvejis, kaip išsiaiškino E. Šidner ir kiti mokslininkai, atkasę
kelias dešimtis Amarnos vaikų griaučių.

„Augimas sulėtėja sulaukus maždaug 7,5 mėnesio,- sako E. Šidner. - Šiame amžiuje vaikai pamažu pereina nuo motinos pieno prie kramtomo maisto." Atrodo, kad Amarnoje daugelis vaikų nuo pieno buvo atjunkyti vėliau. „Greičiausiai motinos priėmė sprendimą, kad trūksta maisto."

Visą istoriją skaitykite gegužės mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2017 gegužė

Dar Šiame numeryje:

Skaitmeninis žvėrynas
Tvaresni miestai
Maišto įrašai
Sapnų gaudyklės
Kriminalistų įrankis iš Senovės Egipto
Kūno signalai
Minkštoji robotikos pusė
Paslaptingas augalų gyvenimas
Ji poruojasi, jis peri