Poledinis grožis

Fotografas atrado gausybę po Antarkties ledu tarpstančios gyvybės.

Autorius: Laurent Ballesta

Poledinis grožis
Nuotraukos autorius:

Ryte pėsčiomis atkeliavus iš prancūzų Diumono Diurvilio (Dumont d'Urville) mokslinių tyrimų stoties Adelės pakrantėje (Adélie Coast), Rytų Antarktidoje, mums tenka pramušti ploną ledo sluoksnį, susidariusį eketėje, kurią anądien pragręžėme 3 m storio ledo lytyje. Eketė gana plati, kad pro ją tilptų žmogus. Apačioje - jūra. Mums dar neteko nardyti pro tokią siaurą angą. Leidžiuosi pirmas.

Rankomis, keliais, kulnais ir plaukmenų galais įsirangau į ertmę. Galiausiai atsidūręs stingdančiame vandenyje ir pažvelgęs atgal nustėrstu: skylė jau vėl ėmė trauktis.

Apatinį jūrinio ledo paviršių dengia tiršta plūduriuojančių ledo kristalų suspensija ir nusileisdamas aš ją sujudinau. Visa ta košė skuba į ertmę lyg ši būtų aukštyn kojomis apverstas kanalizacijos vamzdis. Man įkišus ranką į ledukų masę jos sluoksnis jau siekia beveik metrą. Čiupęs saugos lyną imu po centimetrą ropštis aukštyn, bet pečiai įstringa. Netikėtai mane apsvaigina stiprus smūgis į galvą: bandydamas mane iškasti vienas iš nardymo partnerių Sedrikas Žontilis (Cédric Gentil) kastuvu pataikė tiesiai man į viršugalvį. Galiausiai kažkas sučiumpa mano ranką ir ištraukia mane į orą. Šiandien nardymas baigtas. Bet tai tik vienas iš 32 kartų.

Plačiau skaitykite ir žiūrėkite liepos mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2017 liepa

Dar Šiame numeryje:

Neįtikėtinas optimistas
Vaizdai
Į atvirą jūrą su šeima
Svaiginantis ir pražūtingas sportas
Alpinizmo įrangos praeitis ir ateitis
Nuotykiai pradedantiesiems
Senovinės kelionės
Tikras atradimas
Atkuriant sugriautą miestą
Atgaiva po žvaigždėmis
Slaptas vėžiagyvių pasimatymas