Skrydžių mokykla

Sparčioji kamera sustabdo kolibrio skrydžio vaizdą ir padeda atskleisti šių paukščių plevenimo ore paslaptis.

Autorius: Brendan Borrell

Skrydžių mokykla
Nuotraukos autorius:

Ieškodami mažiausių pasaulyje paukščių atsidūrėme rožinio namo Palpitėje (Palpite), Kuboje, užpakaliniame kieme. Ornitologas Kristoferis Klarkas (Christopher Clark) pradeda iš automobilio krauti įrangą: vaizdo kameras, garso įrašymo prietaisus, permatomą kubo formos narvelį. Iškart atvykus šį gegužės rytą K. Klarkas jau suka ratus. Jis stengiasi vaikščioti trajektorija, kuria sparnuota kulka zvimbia nuo vieno paprastųjų sartūklų žiedų kuokštelio prie kito. Kolibriui stabtelėjus prie tų žiedų pasiurbčioti saldžių degalų jo sparnai toliau plaka taip sparčiai, kad žmogaus akis vietoj jų mato tik neryškią pilkšvą dėmę.

Kuboje paplitęs paprastasis kamaninis kolibris smulkutis net palyginti su kitais kolibriais. Tai - mažiausias paukštis pasaulyje. Jo žalias vaivorykštės spalvomis mirgantis kūnelis tesveria kiek daugiau nei vidutinio dydžio migdolo riešutas. Dėl šio paukštelio skleidžiamo garso vietos gyventojai jį praminė zunzuncito - „zvimbalėliu". Jis net mažesnis už savo giminaitį kubinį smaragdinį kolibrį.

Tačiau net būdamas toks mažas, savo teritorijoje išvydęs svečią paprastasis kamaninis kolibris ima spinduliuoti energija. Jo viešnia - daili patelė, įkalinta permatomame K. Klarko narvelyje, kurį ornitologas pastatė ant gofruotąja skarda dengto stogo. Tačiau aptvaras visai nesumažina patinėlio aistros. Jis pakyla nuo šakos, pakimba ore ir sučirpia patelei.

Plačiau skaitykite liepos mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2017 liepa

Dar Šiame numeryje:

Neįtikėtinas optimistas
Vaizdai
Į atvirą jūrą su šeima
Svaiginantis ir pražūtingas sportas
Alpinizmo įrangos praeitis ir ateitis
Nuotykiai pradedantiesiems
Senovinės kelionės
Tikras atradimas
Atkuriant sugriautą miestą
Atgaiva po žvaigždėmis
Slaptas vėžiagyvių pasimatymas