Mėnulio muziejus

Privačioms įmonėms siekiant sukurti Mėnulio pramonę, kyla pavojus pirmųjų nusileidimų artefaktams.

Autorius: Brad Scriber
Nuotraukos autorius:

Apleistoje stovyklavietėje, kur žmonės išbuvo vos vieną dieną, liko nemažai daiktų. Ne tik sudėtingų prietaisų bei dalis erdvėlaivio, kuriuo astronautai leidosi į pirmąją tokio tipo kelionę, bet ir įvairių niekučių: samtelių ir svarstyklių, skardinių ir laikiklių, dvi poros batų. Nebūtini sėkmingos misijos daiktai, kuriuos buvo per sunku gabentis namo, tebeguli ten, kur buvo palikti.

Į Žemę atgręžtoje Mėnulio pusėje esančioje Ramybės bazėje (Tranquility Base), kurios netrikdo vėjas ir vanduo, ūkinė veikla ir karas, vis dar tvyro ramybė.

„Tai lyg archeologo svajonė", - sako paminklosaugininkė Bet O'Leri (Beth O'Leary). Moteris kartu su kolegomis mano, kad šią nepaliestą laiko kapsulę derėtų saugoti kaip ir bet kurią archeologinę radavietę Žemėje.

„Google Lunar XPrize" konkursas pasiūlė papildomą 4 mln. JAV dolerių prizą už filmuotą medžiagą iš kurios nors „Apollo" nusileidimo aikštelės. Konkurse dalyvaujančios komandos pažadėjo elgtis apdairiai, tačiau B. O'Leri ir kiti baiminasi dėl vėlesnių Mėnulio lankytojų, kurie tupdys robotus ir jais važinės grėsmingai arti neįkainojamą istorinę vertę turinčių daiktų.

Plačiau skaitykite rugpjūčio mėnesio žurnalo numeryje.


 

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2017 rugpjūtis

Dar Šiame numeryje:

Vaizdai
Nematoma šviesa
Kur Žemėje slepiasi žvaigždžių dulkės
Pavadink šią žvaigždę
Pasiruošę darbui kosmose
Karlas Saganas įsivaizduoja Marsą
Fantastiškas žygis
Užtemdyta karo
Misija į Saulės karštį
Audringas vandenynas