9000 metų meilės romanas

Alkoholis yra viena labiausiai paplitusių ir mėgstamų medžiagų žmonijos istorijoje. Ir jis prisidėjo prie to, kokie mes esame šiandien.

Autorius: Andrew Curry

9000 metų meilės romanas
Nuotraukos autorius:

Jei esate Vokietijos aludaris, neabejotinai norėtumėte susipažinti su Martinu Zarnkovu (Martin Zarnkow). Studentai veržiasi į jo fakultetą Miuncheno technikos universitete, nes tai viena iš nedaugelio vietų šioje alaus mėgėjų valstybėje, kur galima įgyti aludarystės mokslo laipsnį. Kai kurių didžiųjų Vokietijos alaus daryklų atstovai atvyksta pas M. Zarnkovą pasikonsultuoti dėl keisto jo produktų skonio, kurti naujo alaus arba tiesiog įsigyti kurios nors iš kelių šimtų mielių atmainų. Jo laboratorijoje, į kurią patenkama pro duris su kodinėmis spynomis, apstu pažangios cheminių eksperimentų ir genomo nuskaitymo įrangos. Bet šiandien jis ja nesinaudoja.

Randu jį kiek paėjęs koridoriumi palinkusį prie orkaitės darbuotojų virtuvėlėje ir juoda plastikine mentele baksnojantį kažką panašaus į skardą, pilną minkštų javainių sausainių. Jie pagaminti iš alaus salyklo (daigintų skrudintų miežių grūdų), sumaišyto su kvietiniais miltais ir keliais šaukštais raugo. Pildamas kavą M. Zarnkovas man papasakoja, kad šiandien planuoja atkurti alų pagal 4000 metų senumo šumerų receptą.

Plačiau skaitykite vasario mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2017 vasaris

Dar Šiame numeryje:

3 KLAUSIMAI
Sebastianas Jungeris pasakoja apie karo įtaką

VAIZDAI

TYRINĖK
Ką mes valgome, ką norėtume valgyti ir kodėl valgyti vabzdžius nėra taip jau blogai.

ESMINIAI INSTINKTAI
Surikatų patelių padėtį šeimoje lemia svoris.