Kabulo vidurinioji klasė

Kol Afganistano sostinės pakraščių nedrumsčia karas, šeimos čia gyvena šiuolaikiškai ir stabiliai.

By Sune Engel Rasmussen
Photograph by

Penktadieniais Kabulo pakraščiuose esančio Kvadža Ravašo (Khwaja Rawash) gyvenamųjų namų kvartalo gyventojai lipa ant stogų ir leidžia aitvarus. Bet kartą visai neseniai pavakary jie susirinko pažiūrėti kur kas labiau jaudinančio vaizdo - į dangų virstančių baltų dūmų, kai iš kalnų šiaurės kryptimi Talibano iš minosvaidžių paleistos minos smogė į netoliese esantį oro uostą.

Kasabos (Qasaba) rajonui priklausantis Kvadža Ravašas pabaigtas statyti 2017 m. Jame gyvena apytiksliai 9000 viduriniojo sluoksnio afganistaniečių, - nuo 2001 m. jis sustiprėjo dėl užsienio pagalbos ir įvairių karinių sutarčių. Daugelis rinkosi šią vietą dėl saugumo, nes pasitraukus užsienio pajėgoms Talibano maištininkai Kabulo centre kelia vis didesnę grėsmę. Nenykstančiuose Kabulo lūšnynuose malkomis kūrenamos krosnelės skleidžia taršą, o naujuose butuose įrengtas vandentiekis ir centrinis šildymas. Kasaboje laisvai į gryną orą išėjusios pasivaikščioti ar susitikusios suvalgyti ledų moterys liudija apie laisvėjančias pažiūras ir saugumą.

Plačiau skaitykite sausio mėnesio numeryje.

 UAB „Alma Littera“, Ulonų g. 2, LT-08245 Vilnius , Tel. 8 5 210 25 70, Faks. 8 5 272 80 26, El. paštas info@nationalgeographic.lt

http://www.nationalgeographic.lt/lt/zurnalu_archyvas/2018_sausis/kabulo_vidurinioji_klase/