Paukščiai gudruoliai

Mokslininkai manė, kad paukščių smegenys nepajėgios atlikti kognityvinių funkcijų, būdingų žmonėms ir kai kuriems kitiems žinduoliams. Šiandien žinoma kur kas daugiau.

Autorius: Virginia Morell

Paukščiai gudruoliai
Nuotraukos autorius:

Amerikinės varnos pamėgo viename Siatlo rajone gyvenančią aštuonmetę Gabrielą Man (Gabriella Mann). Mergaitė net turi šios meilės įrodymų: ji padeda ant virtuvės stalviršio plastikinę papuošalų dėžutę ir ją atidaro. Kiekviename skyriuje guli po brangenybę - varnų paliktą dovaną: auksinis karoliukas, perlinis auskaras, varžtas, raudona lego detalė, spalvotos ir skaidrios stiklo šukės, vištos kaulas, akmenėlis, kvarco kristalas ir daug kitų.

Dovanos ne itin švarios, bet saugomos lyg reti radiniai - pažymėtos datomis ir suskirstytos į kategorijas. Gabi išrenka ir iškėlusi parodo dvi, kurias vadina „labiausiai mėgstamiausiomis". Viena jų - perlamutrinis rausvas širdelės formos talismanas, o kita - sidabrinis stačiakampis su vienoje pusėje išgraviruotu žodeliu „GERIAUSIA". „Tai dėl to, kad jos mane myli", - sako mergaitė kalbėdama apie iš pažiūros rūpestingai parinktus
daiktus ir prideda, kad tikisi kada nors iš paukščių sulaukti pakabučio su užrašu „DRAUGĖ". „Jos žino, kas man patinka - žaislai ir blizgučiai, nes mane stebi. Jos lyg šnipai."

Plačiau skaitykite vasario mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2018 vasaris

Dar Šiame numeryje:

Kodėl miestai rodo pavyzdį?
Geriau nei iš paukščio skrydžio
Sveiki atvykę į prekybos miestą
Įkyrios kaimynės
Šalčiausias pasaulio miestas
Lašelis saldaus mokslo
Dangoraižiai ant smėlio
Ateities išlikimo projektai
Daugiau priemiesčių reiškia mažiau poravimosi galimybių