„National Geographic“ – skaitomiausias mėnesinis žurnalas Lietuvoje

2021 m. liepos 1 d. 13:00 „National Geographic“ – skaitomiausias mėnesinis žurnalas Lietuvoje

„National Geographic" žurnalas, kuris lietuvių kalba leidžiamas nuo 2009 m., iškopė į skaitomiausių mėnraščių TOP penketuko pirmąją vietą.


Kaip rodo tyrimų bendrovės KANTAR atliktas naujausias auditorijos tyrimas, vidutiniškai žurnalą skaito 3,7 proc., arba 76 tūkst. Lietuvos gyventojų.


Bent kartą per pastaruosius 6 mėnesius „National Geographic" žurnalą skaitė 173,65 tūkst. (8,4 proc.) Lietuvos gyventojų nuo 16 iki 74 metų.


Kaip rodo tyrimo duomenys, „National Geographic" - populiariausias leidinys jaunų ir vidutinio amžiaus skaitytojų grupėse. Vidutiniškai kas mėnesį žurnalą skaito 14,8 tūkst. (6,2 proc.) 16-24 m. ir 21,3 tūkst. (5,8 proc.) 35-44 metų amžiaus skaitytojų.


„National Geographic" žurnalas - populiariausias mėnraštis ir vyrų auditorijoje: jį skaito 4,6 proc. arba 46,2 tūkstančiai šalies vyrų.


Daugiausia skaitytojų žurnalas turi tarp miestiečių (38,1 proc.) bei aukštas ir vidutines pajamas (53,5) uždirbančiųjų tarpe.


Nuo 1888 metų leidžiamas žurnalas „National Geographic" yra tapęs aukščiausios kokybės fotografijų ir žurnalistikos etalonu. Kas mėnesį leidžiamas žurnalas atveria duris į nuostabiausias vietas, Žemės gelmių ir kosmoso paslaptis, naujausius mokslo atradimus. Jau 12 metų „National Geographic" leidžiamas ir lietuvių kalba.


Tyrimų bendrovės KANTAR 2021 m. spaudos leidinių skaitytojų auditorijos tyrime, kuris buvo atliekamas telefonu ir internetu, dalyvavo 1617 Lietuvos gyventojų nuo 16 iki 74 metų amžiaus.

2021 spalis

Dar Šiame numeryje:

 

Gelbėjant šimpanzes ir save

Autorius Apul Steyn
Fotografas Brent Stirton

Icaso Velez del Burgo (Itsaso Vélez del Burgo) rankose laikė laukinės šimpanzės jauniklę. Suglebusi ir be sąmonės, ši žmoginė beždžionė buvo vos didesnė už žmogaus plaštaką. Maža ir bedantė, beždžionė buvo tik maždaug mėnesio. Ji kentė nuo hipotermijos ir dehidratacijos, tad jei nieko skubiai nebūtų daroma, jos širdis būtų sustojusi. „Tai jauniausia mūsų priglausta šimpanzė",- sako I. Velez del Burgo, rytinėje Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) dalyje įkurtos prieglaudos Lviro (Lwiro) primatų reabilitacijos centro techninių reikalų direktorė. I. Velez del Burgo padėjo surengti penkias dienas trukusį sekinantį gelbėjimo žygį motociklu, greitaeigiu kateriu ir automobiliu, kad 2017 m. birželio 16 d. šimpanzės jauniklė būtų saugiai atgabenta į Lviro kaimą. Kovos su brakonieriavimu grupės ryšių tarpininkas šią šimpanzę aptiko pas kelis brakonierius tankiame drėgnajame miške netoli nuošalaus Pingos (Pinga) miesto maždaug už 300 km. Atidavę jauniklę, vyrai prisipažino, kad kita beždžionė dvynė nugaišo neilgai trukus po to, kai jie nušovė motiną.