„National Geographic“ – skaitomiausias mėnesinis žurnalas Lietuvoje

2021 m. liepos 1 d. 13:00 „National Geographic“ – skaitomiausias mėnesinis žurnalas Lietuvoje

„National Geographic" žurnalas, kuris lietuvių kalba leidžiamas nuo 2009 m., iškopė į skaitomiausių mėnraščių TOP penketuko pirmąją vietą.


Kaip rodo tyrimų bendrovės KANTAR atliktas naujausias auditorijos tyrimas, vidutiniškai žurnalą skaito 3,7 proc., arba 76 tūkst. Lietuvos gyventojų.


Bent kartą per pastaruosius 6 mėnesius „National Geographic" žurnalą skaitė 173,65 tūkst. (8,4 proc.) Lietuvos gyventojų nuo 16 iki 74 metų.


Kaip rodo tyrimo duomenys, „National Geographic" - populiariausias leidinys jaunų ir vidutinio amžiaus skaitytojų grupėse. Vidutiniškai kas mėnesį žurnalą skaito 14,8 tūkst. (6,2 proc.) 16-24 m. ir 21,3 tūkst. (5,8 proc.) 35-44 metų amžiaus skaitytojų.


„National Geographic" žurnalas - populiariausias mėnraštis ir vyrų auditorijoje: jį skaito 4,6 proc. arba 46,2 tūkstančiai šalies vyrų.


Daugiausia skaitytojų žurnalas turi tarp miestiečių (38,1 proc.) bei aukštas ir vidutines pajamas (53,5) uždirbančiųjų tarpe.


Nuo 1888 metų leidžiamas žurnalas „National Geographic" yra tapęs aukščiausios kokybės fotografijų ir žurnalistikos etalonu. Kas mėnesį leidžiamas žurnalas atveria duris į nuostabiausias vietas, Žemės gelmių ir kosmoso paslaptis, naujausius mokslo atradimus. Jau 12 metų „National Geographic" leidžiamas ir lietuvių kalba.


Tyrimų bendrovės KANTAR 2021 m. spaudos leidinių skaitytojų auditorijos tyrime, kuris buvo atliekamas telefonu ir internetu, dalyvavo 1617 Lietuvos gyventojų nuo 16 iki 74 metų amžiaus.

National Geographic rugpjūtis

Dar Šiame numeryje:

 

Kur gyva legenda

Autorius Robert Draper
Fotografas Bryan Schutmaat

Didžiojo Vingio nacionalinio parko pasienio dykumoje, netikėtumų pilname kraštovaizdyje, atgyja Vakarų Teksaso paribio legenda. Didysis Vingis, taip pavadintas dėl didelio jį iš pietų juosiančios Rio Grandės lanksto, yra vienas didžiausių ir nuošaliausių ištisinės JAV dalies nacionalinių parkų. Jame stūkso ištisa kalnų grandinė, randama 500 mln. metų senumo fosilijų ir esama nepaprastai turtingos biologinės įvairovės iš dalies dėl to, kad yra trys skirtingos ekosistemos: upės tarpeklių, dykumos žemės ir atskirų kalnų. Čia galima aptikti nykstančių rūšių augalų ir gyvūnų - taip pat tokių, kurie gyvena pačiuose savo arealo pakraščiuose, kaip antai meksikinių juodųjų lokių ir smulkiadančių tuopų. Esama ir keistų derinių - tarkim, iš samanų kilimų auga kaktusai. Palei Didžiojo Vingio Vynuogienojų (Grapevine) kalvų taką esanti vadinamoji Kybanti uola (Balanced Rock) - 500 mln. metų gamtos meno kūrinys. Parke apstu geologinių anomalijų, susidariusių dėl priešistorinių potvynių, žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų.