Kitais metais prenumeratorių vėl lauks vertingos dovanos

2015 m. gruodžio 4 d. 13:13

Jau tapo tradicija, kad žurnalas „National Geographic Lietuva" prenumeratorius kasmet nudžiugina dviem unikaliais teminiais priedais, kuriuose publikuojamos ne tik niekur nematytos netikėčiausios nuotraukos, bet ir atskleidžiami naujausių tyrimų rezultatai. 2016 metams „National Geographic Lietuva" komanda taip pat ruošia du specialius leidinius.

Visus žurnalo prenumeratorius pavasarį pasieks žurnalo priedas „Geriausi gamtos vaistai", supažindinsiantis su gydomosiomis augalų savybėmis ir padėsiantis atrasti natūralius vaistus nuo ligų. 128 puslapių leidinyje bus išsamiai pristatyta daugiau nei 80 vaistinių augalų ir jų naudojimo būdai, tad tikrai rasite atsakymus į tokius dažnai kamuojančius klausimus kaip: kokie augalai padės aiškiai mąstyti, lengvai kvėpuoti, pagerins širdies veiklą, virškinimą, stiprins visą organizmą ir padės odai švytėti? Kas labiau tinka vyrams, o kas moterims? Kaip vartoti vaistinius augalus ir kada jų vengti?

Rudenį į prenumeratorių namus atkeliaus leidinys, skirtas kosmoso paslaptims išaiškinti. Specialiame leidinyje „Ar mes Visatoje vieni? Ir kitos kosmoso paslaptys" bus aptariami didieji Visatos slėpiniai, publikuojamos naujausios kosmoso nuotraukos ir įmenamos praeities bei dabarties mįslės.

2016 metrais pradžiuginsime ir mažuosius skaitytojus. Visi žurnalu „NG Kids" prenumeratoriai dovanų gaus knygą „Išbandyk! 50 smagių eksperimentų pašėlusiems mokslininkams".

National Geographic birželis

Dar Šiame numeryje:

 

Kultūrų susidūrimai

Autorė Nina Strochlic
Fotografė Nadia Shira Cohen

Meksikos majų bitininkai mato pavojų savo gyvenimo būdui, kurį kelia menonitų kolonistų auginami sojų laukai.
„Kaip tai prasidėjo?" - klausia Everardas Čablė (Everardo Chablé). Lauke blėstant dienos šviesai, jis įsitaisęs ant taburetės savo svetainėje. Vienintelis garsas šiame Jukatano (Yucatán) pusiasalyje esančiame Meksikos miestelyje - kur nėra mobiliojo ryšio ir trūksta elektros energijos - kieme jo tėvo garsiai leidžiama muzika. Jis ima pasakoti.

„Tūkstančius metų majai laikė bites. Tada atvykę menonitai su didelėmis mašinomis ėmė kirsti didžiulius plotus, kuriuose maitinasi bitės. Čia buvo nepaliestas miškas su itin trapiomis ekosistemomis - mazamomis, arakariais - ir, svarbiausia, bitėmis, kurios palaiko gyvybę. Pradėję kirsti miškus jie sunaikino viską, kas čia gyvavo tūkstantmečius."

 

Pavojingas Kelias. Tarp Žemės Ir Dangaus

Autorius Giorgi Gogua
Fotografai Fernando Javier Urquijo ir Nikolozas Mchedlidzė

Kiekvienais metais Sakartvele, Kaukazo kalnuose, paklusdami senosioms tradicijoms ir metų laikų kaitai, gyvulių augintojai gena savo bandas, skrosdami ganyklas ir... laiką.

6 val. ryto mane, miegantį palapinėje, kurią pasistačiau viduryje patižusio kelio, pažadino sunerimusio Giorgio Karsamaulio (Giorgi Karsamauli) balsas. „Greičiau kelkis, turime judėti!" - paragino piemuo.

Pro prasegtą atvartą į palapinę plūstelėjo vėsa ir liūties šniokštimas. 850 jo avių buvo dingusios.

Tą pakriką 2019 m. gegužės rytą mūsų „Na- tional Geographic" komandos lydimi aviganiai ketino leistis į 250 km kelio paskutinę atkarpą iš žiemos ganyklų Širako slėnyje į Tušetiją - nuo pasaulio atskirtą savitą kalnų regioną šiaurrytinėje šalies dalyje. Bet oras sumaišė visas kortas. Užuot persiritę per kalnagūbrį į vasarines ganyklas, kur gyvuliai genami nuo neatmenamų laikų, piemenys atsitraukė ant žemesnio šlaito, palikdami avis, kurios per naktį mirtinai sušalo.