Prenumerata

Atsisiųskite dovanų korteles:

 

Pasirinkite žurnalą arba įveskite turimą prenumeratos arba užsakymo nuolaidos kodą į laukelį, esantį žemiau:

2021 lapkritis

Dar Šiame numeryje:

Dr. Antonio Faučio gyvenimas ir pasiekimai

„National Geographic" pakalbino Antonį Faučį (Anthony Fauci) apie jo asmeninio gyvenimo kelią, karjerą ir vaidmenį sprendžiant sveikatos priežiūros krizes, nuo ŽIV ir AIDS iki COVID -19. Šie pokalbiai virto knyga (čia pateikiame jos ištrauką), iš kurios gautas pelnas bus skirtas gamtosaugai, ir dokumentiniu filmu.

Kai esi gydytojas, suprasti žmogaus prigimtį yra nemažiau svarbu, nei pažinti jo fiziologiją. Rūpinantis pacientu svarbiausia, kad pacientas turi gydytojui rūpėti. Jis turi nuoširdžiai rūpėti kaip žmogus, o ne kaip statistinis vienetas, klientas, kuriam išrašysite sąskaitą, ar tiesiog vienas iš virtinės pacientų. Pateiksiu asmeninį pavyzdį, kaip galima susidurti su visiškai jums nepavaldžia ryškia raida ar permainomis, kurios gali visiškai pakeisti jūsų karjeros kryptį ir net visą gyvenimą. 1968 m. baigiau vidaus ligų medicinos studijas Niujorko ligoninės Kornelio medicinos centre. Tais pačiais metais pripažinti visuomenės sveikatos akademikai [...]

JAV Kongrese reiškė nuomones ir net liudijo, kad išradus antibiotikus, vakcinas ir visuomenės sveikatos priemones karas su infekcinėmis ligomis iš esmės jau laimėtas, ir kad dabar turėtume sutelkti dėmesį į kitas mokslinių tyrimų bei visuomenės sveikatos sritis. Likimas taip jau nulėmė, kad anuomet ketinau imtis disertacijos būtent apie infekcines ligas Nacionaliniame sveikatos institute. Pamenu, kaip važiuodamas iš Niujorko į institutą Betesdoje, Merilando valstijoje, mintyse vis gromuliavau tų išmintingų žinovų žodžius ir, švelniai sakant, abejojau, ar tikrai teisingai pasirinkau karjeros kryptį. Ar ketinau studijuoti nykstančią specialybę? Jaučiausi, lyg važiuočiau į Majamį dirbti slidinėjimo instruktoriumi. Mano karjerai pasisekė, o pasauliui, deja, ne, kad net ir generaliniai chirurgai kartais klysta. Po 13 metų, 1981-aisiais, pratrūkusi AIDS epidemija pakeitė mano karjerą ir galbūt net visą gyvenimą.