Laukinė Amerikos širdis

Jeloustounas yra kur kas daugiau nei tik nacionalinis parkas.

Autorius: David Quammen

2015 m. rugpjūčio 7 d. Jeloustouno nacionaliniame parke prie žygeivių tako netoli nuo vieno didžiausių parko viešbučių prižiūrėtojas rado apgraužtą žmogaus kūną.

Netrukus paaiškėjo, kad velionis - tai Bilingso, Montanos valstija, gyventojas 63-ejų Lansas Krosbis. Jis sezoniškai dirbdavo slaugu parko medicinos klinikoje. Tą rytą įstaigos darbuotojai buvo pranešę, kad jų kolega nepasirodė darbe.

Tyrimas atskleidė, kad išvakarėse L. Krosbis patraukė į žygį neturėdamas purškalo nuo lokių ir sutiko rudųjų lokių patelę su dviem jaunikliais. Nudobusi ir apgraužusi žmogų (tiesa, neaišku, ar įvykiai susiklostė būtent tokia tvarka), taip pat leidusi pasisotinti savo jaunikliams, patelė paslėpė kūno liekanas po žemėmis bei pušų paklote. Rudieji lokiai taip elgiasi, kai ketina sugrįžti prie grobio. Sučiupus gyvūną, atlikus DNR tyrimą ir gavus įtikinamų įrodymų, kad būtent ši lokė užmušė L. Krosbį, ji buvo užmigdyta, suleista anestetikų ir numarinta. Būtų pernelyg pavojinga palikti gyvą suaugusį lokį, kuris ėdė žmogų ir paslėpė jo liekanas ateičiai, net jei gyvūnas nėra kaltas dėl lemtingo susidūrimo.

Plačiau apie Jeloustouną skaitykite gegužės mėnesio numeryje.

 

2015 gegužė

Dar Šiame numeryje:

Kodėl svarbiausia išlaikyti natūralią aplinką
Vaizdai
Tūkstančiai Veneros vaizdų
Taikiklyje - rūkoriai
Kaip bendrauja krokodilai
Piratų saugomi rifai
Drugiai prieš šikšnosparnius
Gausus besirangantis derlius
Žinios tarp eilučių
Nuotykių būstinė