Užmirštos tvirtovės

Šių laikų Kinijoje didingi Fudziano genčių namai pamažu tuštėja ir netenka reikšmės.

By Tom O'Neill
Photograph by

Skaičiavau tulus. Pradžioje tai buvo tik žaidimas. Kiek šių keistų tvirtoves primenančių statinių suskaičiuosiu žvelgdamas pro automobilių langą? Jie atrodė dideli lyg erdvėlaiviai, nusileidę Fudziano provincijos kaimo vietovėse pietrytinėje Kinijos dalyje. Rodės, kad kiekviename kaimelyje galima rasti bent vieną tulą. Kartais jų būdavo du ar net dar daugiau.

Mano susidomėjimas augo. Paprašydavau vairuotojo išleisti mane kurio nors tarp kalvų pasislėpusio kaimelio pakraštyje, leisdavausi į kelią pėsčiomis ir skaičiuodavau.

Kelis šimtus gyventojų turinčiame Hekenge tulų buvo net 13. (Mandarinų kalba tu lou reiškia „statinys iš žemės". Tai labai netikslus apibrėžimas. Panašiai galėtum Koliziejų pavadinti akmeniniu žiedu.) Šie pastatai atrodo viduramžiški su aukštomis smėlio spalvos sienomis, mažais langeliais viršutiniuose aukštuose ir dažniausiai vos vienomis geležimi kaustytomis medinėmis durimis.

Plačiau apie tai skaitykite gegužės mėnesio numeryje.

 


 VšĮ „Atverk pasaulį", Skersinės sodų 6-oji g., 61 Vilnius, Tel. +37068713935, Faks. +37052314195, El. paštas info@nationalgeographic.lt

https://www.nationalgeographic.lt/lt/zurnalu_archyvas/2015_geguze2/uzmirstos_tvirtoves/