Drugių gaudytojai

Sparnuoti gražuoliai atsiduria juodojoje rinkoje.

Autorius: Matthew Teague

Drugių gaudytojai
Nuotraukos autorius:

Žaliasis machaonas (Papilio blumei) gyvena tik Indonezijai priklausančioje Sulavesio saloje ir tik tam tikrame aukštyje. Stačias jo gimtųjų kalnų uolas dengia plonas drėgnos žemės sluoksnelis, slystantis žemyn sulig kiekvienu žingsniu ar rankos prisilietimu. Pakeliui tarp slėnio ir viršukalnės ima aiškėti drugių ekonomika - kodėl kai kurie jų tokie brangūs ir kodėl egzistuoja juodoji retų drugių rinka.

Drugių medžiotojas Džasminas Zainudinas (Jasmin Zainuddin) trumpam stabteli. Jis įsitvėręs lazdą, kuria baksnodamas purvą tikrina kelią. „Truputį aukščiau", - sako jis.

Džasminas Sulavesyje praleido visą gyvenimą ir per dešimtmečius sukūrė informatorių, vežėjų bei gaudytojų tinklą, kuriuo drugiai iš vietinių viršukalnių patenka pas viso pasaulio kolekcininkus. Šiandien jo rytas prasideda pietvakariniame salos kyšulyje stovinčiame Makasaro (Makassar) mieste. Toldamas nuo žemumas alinančios kaitros, jis su keliais padėjėjais sunkvežimiu kyla vingiuotu keliu aukštyn į džiungles iki kalnų kaimelio, kur takas pasidaro pernelyg status ir slidus. Čia Džasmino komanda, ant galinių sėdynių perkėlusi atsargas, persėda ant pustuzinio daugiausia berniukų vairuojamų motociklų. Ir taip prastas kelias susiaurėja iki takelio, vedančio per kelis, vienu metu tik vieną motociklą išlaikyti galinčius kabančiuosius tiltus, ir galutinai pasibaigia kitame kaimelyje. Čia visi nulipa nuo motociklų, ant nugarų užsikelia ryžių maišus, vandens ąsočius ir pradeda kopti. Kelionė aukštyn labai vargina. Po kurio laiko Džasminas pasiremia ant lazdos, kuria tikrino kelią, ir giliai kvėpuodamas plačiai nusišypso. „Jau netoli", - sako jis.

Pagaliau išvystame kalno šlaite terasomis kylančius ryžių laukus, o virš jų - Džasmino kelionės tikslą. Tai - jo paties statyta trobelė ant aukštų polių. Vienas po kito vyrai užlipa rąstu ir įlenda į lūšnelę. Saulei leidžiantis, Džasminas išsitiesia ant grindų. Vidutinio amžiaus vyrui su kiekviena kelione vis sunkiau tempti atsargas. Jis sako, kad rytoj prasidės tikroji medžioklė. Kol kas dvi moterys - viena taip pat vidutinio amžiaus,
kita jaunesnė - ruošia vakarienę.

Plačiau skaityk rugpjūčio mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2018 rugpjūtis

Dar Šiame numeryje:

Rūpintis nykstančiais
Ar iš tiesų esame tokie bjaurūs, kaip elgiamės internetinėje erdvėje?
Žalesnių miestų link
Pranešimai iš mokslo ir inovacijų priešakinių linijų
Genijus: Džeisonas del Lenonas
Koralų krizė
Gilyn į sieros kasyklą
Tam, ką pamačiau, pasiruošti neįmanoma