Naujasis Keitės veidas

Savastis. Patirtis. Emocijos. Žmogaus veidas atspindi visa tai ir daug daugiau. Impulso pagauta paauglė neteko veido. Neįtikėtini medicinos pasiekimai ir patyrę chirurgai suteikė jai naują.

Autorius: Joanna Connors

Naujasis Keitės veidas
Nuotraukos autorius:

Veidas guli ant chirurginio padėklo: akys tuščios ir nereginčios, burna praverta lyg sakytų: „O!"

Prieš 16 valandų Klivlando klinikos 19-ojoje operacinėje chirurgai pradėjo atsargiai šalinti šį veidą nuo 31 metų amžiaus moters, kuri prieš tris dienas buvo paskelbta teisiškai ir mediciniškai mirusia. Netrukus gydytojai jį nuneš 21-erių merginai, laukusiai naujo veido daugiau kaip trejus metus.

Tačiau šią akimirką veidas su nuostabos išraiška guli visiškai vienas.

Staiga nuščiuvę chirurgai, rezidentai ir slaugai pagarbiai žvelgia į tą veidą. Fotoaparatais nešini klinikos darbuotojai lyg neįprastai mandagūs paparacai skuba jį įamžinti. Kraujo netekęs veidas ima blykšti. Atskirtas nuo kūno su kiekviena akimirka jis vis labiau primena XIX a. mirties kaukę.

Patyręs plastikos chirurgas Frankas Papėjus (Frank Papay) pirštinėtomis rankomis paima padėklą ir atsargiai nuneša į 20-ąją operacinę, kur laukia Keitė Stablfild.

Keitė taps jauniausia paciente JAV, kuriai bus persodintas veidas. Trečioji šioje klinikoje ir 40-oji visame pasaulyje veido transplantacija bus ilgiausia tokio tipo operacija, ir mergina visam gyvenimui taps vis dar eksperimentinės chirurgijos tyrimo dalyve.

Žvelgdamas į nešamą veidą F. Papėjus jaučia pagarbą. Jis mąsto apie nepaprastą kai kurių žmonių pasiaukojimą, kai atiduodama širdis, kepenys ar net veidas. Gydytojas mintyse sukalba padėkos maldelę ir nuneša veidą naujam gyvenimui.

Plačiau skaitykite rugsėjo mėnesio numeryje.


Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2018 rugsėjis

Dar Šiame numeryje:

Paprastų žmonių raketos
Bakterijos kontratakuoja
Kur klajojo senoviniai banginiai
Užmesti tinklus vandenyne
Tylus pavasaris kaime
Sūrio gyvastis
Ant bedugnės krašto
Užliejami pelkynai
Pasiruošę santykiams 24 valandas... Kartą metuose
Pražūtingas žvilgsnis