Perėja į kitą laiką(2)

Kelionė pėsčiomis tarp Vidurinės Azijos viršukalnių.

Autorius: Paul Salopek

Perėja į kitą laiką
Nuotraukos autorius:

Merginos plaukai buvo violetiniai, ji vilkėjo aptemtus drabužius.

Ši jauna užsienietė šoko viena basomis užsilipusi ant mašinos atokiame kalnuotoje Azijos širdyje esančiame pasienyje prie Tadžikiją nuo Afganistano skiriančios Piandžo (Panj) upės krantų. Tai liūdnai pagarsėjęs opiumo kontrabandininkų rojus pietiniame Pamyro kalnų pakraštyje. Mašina buvo su ES numeriais. Kas ji tokia? Pasiklydusi piligrimė, traukianti senuoju hipių keliu? Mistikė? Narkomanė? Turistė? Nuotykių ieškotoja? Neaišku.

Gūrindamas pro ją ir varydamas pavargusį nešulinį asilą, suskirdęs nuo vėjo ir sulysęs nuo ilgiau nei mėnesį trukusios kelionės po stačias Vidurinės Azijos uolas pasisveikinau pakeldamas prakaito prisigėrusią skrybėlę. Penkerius metus žingsniuoju po pasaulį žmonių migracijos keliais, įgyvendindamas projektą „Pėsčiomis iš rojaus". Taip eiti - be atvangos, diena iš dienos, upė po upės, ištisus mėnesius, per visus žemynus laikantis maršruto, kurį galiausia sudarys 34 000 km - reiškia nuolat patirti neįtikėtinų akimirkų, tad šokėja laukinėje gamtoje manęs
nenustebino.

„Šalia jos jaučiuosi senas", - pasiskundė fotografas Metjus Palė (Matthieu Paley), kai sunkiai prakėblinome pro šalį dulkėtu sovietų nutiestu keliu.

Plačiau skaitykite rugsėjo mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (2)
2018 m. Rugsėjo 18 d. 15:03:15 Paskelbė: mg

Ir dar tame paciame puslapyje apie Vankomicino antibiotika rasote:
1996m. Japonijoje uzregistruota vankomicinui atpariu stafilokokiniu infekciju, o XXa.pirmojo desimtmecio pradzioje sis atsparumas pasttebetas ir JAV.
Cia jau akivaizdi klaida, pagal logika turejo buti ne XXa. (20a.) pirmas desimtmetis, o XXI a.(21a.).
Smulkmena aisku, bet manau tokiame rimtame zurnale kaip Jusu, kuri kartais zmones pacituoja, tokiu klaideliu neturetu buti.
2018 m. Rugsėjo 18 d. 14:57:55 Paskelbė: mg

Sveiki, gal galetumete patikslinti:
18psl.rasote: "Penicilinas atrastas 1928m.ir medicinos reikmems pritaikytas XXa.treciojo desimtmecio pradzioje".
Jeigu atrastas 1928m., tai gaunasi, kad buvo atrastas treciojo desimtmecio pabaigoje, tai pritaikytas tada gal 4-ojo desimtmecio pradzioje? Ar vis delto klaida isivele penicilino atsiradimo datoje? Kaip yra is tikruju?
 

2018 rugsėjis

Dar Šiame numeryje:

Paprastų žmonių raketos
Bakterijos kontratakuoja
Kur klajojo senoviniai banginiai
Užmesti tinklus vandenyne
Tylus pavasaris kaime
Sūrio gyvastis
Ant bedugnės krašto
Užliejami pelkynai
Pasiruošę santykiams 24 valandas... Kartą metuose
Pražūtingas žvilgsnis