Ragasnapių kova dėl išlikimo

Šių keistų ir retų paukščių galvos tapo kontrabandininkų taikiniu.

Autorius: Rachael Bale

Ragasnapių kova dėl išlikimo
Nuotraukos autorius:

Atkeliavau į šį tvankų mišką norėdama pamatyti paukštį. Pradedu abejoti, ar buvo verta.

Kai kurie šlaitai Budo Sungai Padi (Budo-Sungai Padi) nacionaliniame parke, pietinėje Tailando dalyje tokie statūs, kad ištiesęs ranką gali paliesti taką. Su kiekvienu žingsniu per lietaus permerktą žemę rizikuoji nuslysti žemyn. Aplink nosį ir ausis zyzia vabzdžiai, o sustojus apsižvalgyti tavęs link pamažu ima šliaužti kraujo ištroškusių mažyčių žeminių dėlių armija.

Su žygio draugais ieškome keisto, senovinio, vis rečiau sutinkamo ragasnapio. Mūsų grupės vadovė - tailandietė mokslininkė Pilaja Punsvad (Pilai Poonswad), dar vadinama „didžiąja ragasnapių motina". Ji tyrinėja ir stengiasi išsaugoti šiuos paukščius nuo 1978 m. Kartu keliauja fotografas Timas Lamanas, videografas, keli mokslininkės komandos nariai ir keletas atsargas nešančių ir stovyklą įkurti padėsiančių žmonių iš kalno papėdėje prigludusio kaimo. Žinojome, kad kelionė bus ypač sunki - ragasnapiai labai drovūs, o turint galvoje vis mažėjantį jų skaičių, šių skrajūnų paieškos beveik prilygsta odisėjai.

Galiausiai pasiekę reikiamą medį pasislepiame iš maskuojančių spalvų medžiagos ir šakų suręstoje priedangoje maždaug už 40 metrų. Apie 55 m aukščio sparneninių šeimos medis - atogrąžose augantis kietmedis - stiebiasi virš daugumos miško medžių. Šiek tiek aukščiau nei per vidurį kamiene išsikišusi žioji gumbuota ertmė, kurioje jau kelis mėnesius užmūryta kiaušinį peri ragasnapio patelė. Iš savo vietos ant žemės nematome, kas vyksta drevės viduje, bet žinome, kad anksčiau ar vėliau atskris maistu nešinas patinas.

Plačiau skaitykite rugsėjo mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2018 rugsėjis

Dar Šiame numeryje:

Paprastų žmonių raketos
Bakterijos kontratakuoja
Kur klajojo senoviniai banginiai
Užmesti tinklus vandenyne
Tylus pavasaris kaime
Sūrio gyvastis
Ant bedugnės krašto
Užliejami pelkynai
Pasiruošę santykiams 24 valandas... Kartą metuose
Pražūtingas žvilgsnis