Asmenukių kaina

Asmenukės su egzotiniais gyvūnais socialiniuose tinkluose tapo vienu augančio prabangaus turizmo variklių. Tačiau tai, kas daroma siekiant pritraukti ir patenkinti turistus, turi žiaurių pasekmių gyvūnams.

Autorius: Natasha Daly

Asmenukių kaina
Nuotraukos autorius:

Sutemus krapnojant lietui išmaltu keliu kratausi mašinoje pro straubliais siūbuojančių supančiotų azijinių dramblių eiles. Lankiausi čia prieš penkias valandas, kai virš galvų kaitino saulė, o ant dramblių nugarų sėdėjo turistai.

Dabar eidama vos įžiūriu kelią mobiliojo telefono žibintuvėlio šviesoje. Pasiekusi medinį aptvarą nukreipiu žibintuvėlį žemyn ir stebiu, kaip betoninėmis grindimis tekanti vandens srovė skalauja tris dideles pėdas. Ketvirtoji pakelta nuo žemės - tvirtai pririšta trumpa grandine ir apjuosta metaline spygliuota apykoje. Kai dramblys pavargsta ir padeda koją, spygliai susminga į kulkšnį.

Pagal dramblių amžių ketverių metų ir dviejų mėnesių Mina - lyg pradedantis vaikščioti kūdikis. Jos prižiūrėtojas, arba mahutas, Kamonas Kongkou (Khammon Kongkhaw) sako, kad Mina nešioja apykoję, nes yra linkusi spardytis. Netoli Čiang Majaus (Chiang Mai) Šiaurės Tailande įsikūrusiame Metamano dramblių parke (Maetaman Elephant Adventure) dirbantis K. Kongkou rūpinasi Mina nuo tada, kai jai buvo 11 mėnesių. Pasak jo, spygliuota grandinė uždedama tik dienai, o nakčiai nuimama. Bet dabar naktis.

Paklausiu per šią naktinę išvyką mane lydinčio parko darbuotojo Džino Laošeno (Jin Laoshen), kodėl patelė vis dar su apykoje. Jis atsako nežinąs.

Plačiau skaitykite birželio mėnesio numeryje.

Daugiau informacijos taip pat rasite čia: https://on.natgeo.com/2HqTjmi

 

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2019 birželis

Dar Šiame numeryje:

Plėšriablakių paieškos
Sproginėjimo potencialas
Voverės skraiduolės dar ir švyti
Kova su plastikinėmis atliekomis
Ma Jun: Jis suteikia žmonėms galių kovoti su tarša
Žygis į gelmes
Vaidina mirusią, kad išvengtų poravimosi
Garso sistema
Išankstinės nuostatos ir pasididžiavimas Niujorke
Kur valdo ropliai