Kas ten?

Didįjį egzistencinį klausimą „Ar už Žemės ribų esama gyvybės?“ keičia „Kaip ją rasti?“ ir mokslininkai artėja prie atsakymo.

Autorius: Jamie Shreeve

Kas ten?
Nuotraukos autorius:

Saros Siger (Sara Seager) kabinetas 17-ame Masačusetso technologijų instituto pastato aukšte yra, ko gero, arčiausiai kosmoso visame Kembridže. Pro langą matyti Bostono centras kitapus Čarlzo (Charles) upės, o kita kryptimi - Fenvėjaus (Fenway) parkas. Tačiau savo kabinete ji regi visą Paukščių Taką ir tolimesnes erdves.

47-erių S. Siger yra astrofizikė. Jos specializacija - egzoplanetos. Tai yra visos planetos Visatoje, išskyrus tas, kurios sukasi aplink Saulę. Ant rašomosios lentos ji užrašė lygtį, kurią sugalvojo norėdama įvertinti tikimybę aptikti gyvybę vienoje iš tų tolimų planetų. Po kita lenta, kurioje prirašyta daugiau lygčių, guli įvairūs suvenyrai, tarp kurių yra buteliukas su žvilgančiomis juodomis šukėmis.

„Tai uoliena, kurią išlydėme."

S. Siger kalba trumpomis aiškiomis frazėmis. Jos rudos akys žvelgia skvarbiai ir nepaleidžia pašnekovo. Moteris aiškina, kad tam tikros planetos, vadinamosios karštos superžemės, skrieja taip arti savo žvaigždžių, kad jose metai trunka vos vieną dieną. „Tos planetos tokios karštos, kad ten greičiausiai tyvuliuoja milžiniški lavos ežerai", - pasakoja ji. Todėl jos kabinete ir stovi buteliukas su išlydyta uoliena.

„Norėjome patikrinti lavos skaistį."

Plačiau skaitykite kovo mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2019 kovas

Dar Šiame numeryje:

Raginimas pamąstyti apie vandens kokybę
Daug žmonių, mažai vandens
Permatomi ir stiprūs
Aptiktas naujas dinozauras
Iš kur atsirado narkotinis aguonų poveikis?
Mažytės nuodingos šiukšlės
Išsivystę skilinėti
Keisti atspindžiai