Baltojo aukso karštligė

Litis naudojamas gaminant baterijas. Bolivija jo turi į valias.

Autorius: Robert Draper

Baltojo aukso karštligė
Nuotraukos autorius:

Vieną rytą La Pase (La Paz) Bolivijos viceprezidentas Alvaras Garsija Linera (Álvaro García Linera) pasitinka
mane erdvioje svetainėje šalia į Murijo (Murillo) aikštę žvelgiančio darbo kabineto. Malonus žilstelėjęs 56 metų politikas šalyje garsėja kaip užkietėjęs marksizmo ideologas. Bet šiandien elgiasi lyg kapitalistas pardavimo vadybininkas.

Parduodama prekė - litis. A. Garsija Linera didžiuodamasis dėsto faktus apie šį gamtinį išteklių. Jis tvirtina, kad mūsų baterijomis valdomam pasauliui būtinas litis - svarbiausia Bolivijos ateities gairė. Vos po ketverių metų jis taps „šalies ekonomikos varikliu". Litis duos naudos visiems Bolivijos gyventojams: „Ištrauks juos iš skurdo, garantuos padėtį viduriniojoje klasėje, padės įgyti mokslo ir technologijų sričių išsilavinimą ir tapti pasaulinės ekonomikos inteligentijos dalimi."

Tačiau viceprezidentas žino, kad apie šią Bolivijos ekonomikos išgelbėjimo priemonę neįmanoma kalbėti neužsimenant apie jos buvimo vietą - Ujūnio druskožemį (Salar de Uyuni). Nėra abejonių, kad pradėjus kasti
10 000 km2 ploto telkinius druskos lyguma - vienas nuostabiausių šalies kraštovaizdžių - pasikeis ar net bus sunaikinta.

Apie Ujūnio druskožemį A. Garsija Linera kalba ramiai ir pagarbiai. Palinkęs prie manęs paklausia, ar esu ten buvęs. Atsakau, kad ruošiuosi netrukus nuvykti. Viceprezidentas nusimeta patenkinto abejingumo kaukę ir, regis, panyra į ilgesį. „Važiuokite į druskožemį naktį, - sako jis. - Pasitieskite pledą. Įsijunkite muziką."

„Pink Floyd". Paleiskite „Pink Floyd", - su šypsena pabrėžia. - Pakelkite akis į dangų." Tada sumojuoja ranka rodydamas, kad visa kita paaiškės savaime.

Plačiau skaitykite vasario mėnesio numeryje.

 

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2019 vasaris

Dar Šiame numeryje:

Kaip kečupas pagerino maisto kokybę
Žandikaulių reikšmė
Gleivūnai - ne tokie jau paprasti
Gyvūnų pieno atsargos
Importuota ekonominė galia
Triguba grėsmė
Vyriausiasis bitininkas
Ar jo seksualinis patrauklumas išpūstas? Taip!
Beveik pavykę kadrai