Silicio slėnis (lyg ir) suauga

Technologijų meka skaičiuoja sėkmės kaštus.

Autorius: Michelle Quinn

Silicio slėnis (lyg ir) suauga
Nuotraukos autorius:

„Teslos" konkuruoja dėl stovėjimo aikštelėje įrengtų 12 elektromobilių įkrovimo stotelių. Kompiuterių istorijos muziejaus fojė būriuojasi minia, kurią daugiausia sudaro vyrai. Kai kurie sveikindamiesi apsikabina. „Kaip laikosi mano investicija?" - šūkteli vienas svečias kitam. Nuskambėjus varpui triukšminga minia suguža į auditoriją ir nuščiūva. Tuoj prasidės Pristatymų diena.

Per kitas dvi dienas 132 startuolių verslininkai pristatys atidžiai surepetuotas 2 minučių trukmės kalbas apie tai, kaip jie ketina pakeisti pasaulį. Akivaizdu, kad tai galima padaryti daugybe būdų. Slaugos namuose ant lubų montuojamais radiolokaciniais jutikliais. Komunalinių paslaugų linijas prižiūrinčiomis bepilotėmis skraidyklėmis. Vyrams skirta skalbiklio prenumerata.

„Y Combinator" generalinis direktorius ir partneris Maiklas Seibelis (Michael Seibel) Silicio slėnio investuotojams sako, kad vidutiniškai kiekviename šiame renginyje galima rasti bent po vieną įmonę, kuri ateityje bus verta milijardų. „Jūsų užduotis - teisingai pasirinkti", - sako jis. Jo bendrovė padeda verslininkams išplėtoti savo idėjas.

Pirmoji ant scenos lipa „Public Recreation", siūlanti abonentams grupinius sporto užsiėmimus stovėjimo aikštelėse ir kitose erdvėse. „Mūsų paslaptis ta, kad nereikia mokėti nuomos", - sako vienas iš įmonės steigėjų.

Visiems plojant susimąstau, ar šio sumanymo rinka tokia jau didelė. Bet jau metas kitai nepamainomai idėjai - konteinerių optimizacijai uostuose pasitelkiant prognozuojančius algoritmus. Patalpa pagarbiai nuščiuvusi.

Ilgus metus rengdama reportažus apie Silicio slėnį išmokau nuslopinti norą kvatoti iš verslo idėjų. Startuoliai, kuriuos nurašydavau kaip vaikų žaidimus, uždirbdavo milijardus ir išspręsdavo problemas, apie kurias nė nenutuokiau. Galbūt neišdegus pagrindiniam planui „Public Recreation" gali pereiti prie atsarginio, lygiai kaip „Justin.tv", kuri iš pradžių transliuodavo vos vieno asmens - Džastino - kvailiones, bet paskui pasiūlė šią paslaugą platesniam žmonių ratui ir galiausiai virto „Twitch Interactive" platforma, per kurią galima stebėti, kaip žmonės žaidžia internetinius žaidimus. 2014 m. „Amazon" įsigijo įmonę už 970 mln. JAV dolerių.

Plačiau skaitykite vasario mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2019 vasaris

Dar Šiame numeryje:

Kaip kečupas pagerino maisto kokybę
Žandikaulių reikšmė
Gleivūnai - ne tokie jau paprasti
Gyvūnų pieno atsargos
Importuota ekonominė galia
Triguba grėsmė
Vyriausiasis bitininkas
Ar jo seksualinis patrauklumas išpūstas? Taip!
Beveik pavykę kadrai