Kaip išgelbėti didžiuosius Amazonijos plėšrūnus

Mokslas ir verslas suvienijo jėgas, kad padėtų ereliams.

Autorius: RACHEL NUWER

Harpijos - aukščiausio lygio plėšrūnai, todėl šie ereliai ekosistemai itin svarbūs, nes valdo medžiojamų rūšių populiacijas. „Jei pavyks iš- saugoti harpijas, galėsime išsaugoti beveik visą jų gyvenamos ekosistemos biologinę įvairovę", - teigia harpijų apsaugos programą Panamoje val- dančios ne pelno gamtos apsaugos organizacijos „Peregrine Fund" pirmininkas ir generalinis direktorius Ričardas Vatsonas (Richard Watson).

Nežinia, kiek harpijų liko laisvėje, tačiau mokslininkams aišku, kad šie galingi plėšrū- nai nyksta.

 

2020 spalis

Dar Šiame numeryje:


Žemė arba gyvybė! Žvaigždėlapis ateiviams

Žvaigždėlapis, kurį „NASA" 1972 m. išsiuntė į kosmosą, arba atnaujinta jo versija gali atvesti nežemiškus gyventojus į mūsų planetą. Ar tai būtų gerai?


Viruso poveikis gyvūnams


COVID-19 sergančių žmonių daug, tačiau užsikrėtusių gyvūnų atvejai vis dar skamba neįprastai.

Garsai stiprina pasiligojusių koralinių rifų sveikatą
Tyrimas rodo, kad skambant jūrinių gyvūnų garsų įrašui žuvys grįžta į pažeistus rifus.


Kaip išgelbėti didžiuosius Amazonijos plėšrūnus

Mokslininkai, brazilinių bertoletijų rinkėjai, žemių savininkai ir turistus priimantys šeimininkai telkia pastangas, kad išsaugotų vienus didžiausių erelių pasaulyje.


Amerikos takai - Amerikos palikimas


Bendras Ramiojo vandenyno keteros, Kontinentinės vandenskyros ir Apalačų nacionalinių kraštovaizdžio takų ilgis siekia apie 12 700 km. Šis pasiekimas vadinamas Trijų karūnų žygiu. Nacionaliniai kraštovaizdžio takai veda į paskutines dar nepaliestas JAV vietas, bet į juos kėsinasi nepriežiūra, klimato kaita ir spūstys.