Naktinis gyvenimas

Atvirame vandenyne nakties glūdumoje lempelėmis nusagstyta nusileidimo virvė tyliai nugrimzta 30 m į rašalo juodumo vandens gelmes.

Autorius: Amy McKeever

Naktinis gyvenimas
Nuotraukos autorius: David Doubilet

Po kelių minučių į vandenį pūkštelėja ir narai. Apsirūpinę nardymo įranga, glėbiu lempų ir prie nardymo kostiumų pritvirtintais vandeniui atspariais skaitmeniniais veidrodiniais fotoaparatais, Deividas Dubilė ir Dženifer Heis leidžiasi į vaizduotę pranokstančią erdvę. „Tik panėręs išvysti šviesų galaktiką,- apie naktinį nardymą atvirame vandenyne pasakoja D.Dubilė, - matai kitus narus, nuo kurių driekiasi kryptinės ir raudonos šviesos spinduliai: galaktika šen, galaktika ten."

2021 spalis

Dar Šiame numeryje:

 

Gelbėjant šimpanzes ir save

Autorius Apul Steyn
Fotografas Brent Stirton

Icaso Velez del Burgo (Itsaso Vélez del Burgo) rankose laikė laukinės šimpanzės jauniklę. Suglebusi ir be sąmonės, ši žmoginė beždžionė buvo vos didesnė už žmogaus plaštaką. Maža ir bedantė, beždžionė buvo tik maždaug mėnesio. Ji kentė nuo hipotermijos ir dehidratacijos, tad jei nieko skubiai nebūtų daroma, jos širdis būtų sustojusi. „Tai jauniausia mūsų priglausta šimpanzė",- sako I. Velez del Burgo, rytinėje Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) dalyje įkurtos prieglaudos Lviro (Lwiro) primatų reabilitacijos centro techninių reikalų direktorė. I. Velez del Burgo padėjo surengti penkias dienas trukusį sekinantį gelbėjimo žygį motociklu, greitaeigiu kateriu ir automobiliu, kad 2017 m. birželio 16 d. šimpanzės jauniklė būtų saugiai atgabenta į Lviro kaimą. Kovos su brakonieriavimu grupės ryšių tarpininkas šią šimpanzę aptiko pas kelis brakonierius tankiame drėgnajame miške netoli nuošalaus Pingos (Pinga) miesto maždaug už 300 km. Atidavę jauniklę, vyrai prisipažino, kad kita beždžionė dvynė nugaišo neilgai trukus po to, kai jie nušovė motiną.