Mustango karalius jau gali jus priimti

Gerokai nutrintais džinsais ir žalia flisine striuke apsirengęs karalius stovėjo viduryje patalpos žemomis lubomis savo šimtamečiuose rūmuose. Sistemingai leisdamas per pirštus maldos karoliukų vėrinį jis giedojo budistinę giesmę.

By Mark Synnott
Photograph by Cory Richards

Įdubusį stogą ramstančias sienas ir medines kolonas puošė įmantrūs budistinių dievybių paveikslai. Kai kurie personažai buvo pasipuošę auksiniais drabužiais ir palaimingai ilsėjosi. Ki-ti, ginkluoti kardais ir apsupti liepsnų, staugė iš įniršio.

Buvo spalio vidurys, ir šaltos molinės rūmų sienos, stovinčios nederlingame kalnų masyve šiauriniame Himalajų pakraštyje, pranašavo artėjančią žiemą.

Pro langą buvo matyti prieš 600 metų įkurtas mūrinis Lomantango (Lo Manthang) miestas - istorinė Nepale esančio legendinio Mustango regiono sostinė, esanti vos už 15 km nuo Kinijos sienos. Kadaise tokiems užsieniečiams kaip aš šie vaizdai buvo neprieinami. Didžiąją XX a. dalį Nepalo vyriausybė griežtai kontroliavo prieigą prie Mustango. Bet dabar karalius atsivedė mane į savo yrančius rūmus norėdamas parodyti vieną iš daugelio iššūkių, kuriuos šiais laikais tenka spręsti jo karalystei.

Senienų turtinga Himalajų karalystė atsiveria svetimšaliams, bet rizikuoja mainais paaukoti savo gyvenseną.

 VšĮ „Atverk pasaulį", Skersinės sodų 6-oji g., 61 Vilnius, Tel. +37068713935, Faks. +37052314195, El. paštas info@nationalgeographic.lt

https://www.nationalgeographic.lt/lt/zurnalu_archyvas/national_geographic_2023_01/mustango_karalius_jau_gali_jus_priimti/