Keliaujančios moterys

2019 m. 130 mln. moterų gyveno kitose šalyse nei gimė. Tai metais dešimtys milijonų jų turėjo leistis į kelią dėl ligų, stichinių nelaimių, smurto ar skurdo.

Autorius: Aurora Almendral

Rachma Chasan Machamud (Raxma Xasan Maxamuud) niekada nenorėjo palikti namų Somalilande, bet nesiliaujančios sausros upes pavertė dulkėtomis griovomis ir išdžiovino žolę, kuria mito jos galvijai. Hondūre smurtas translytę Kateleją Nativi Baką (Kataleya Nativi Baca) išvarė į pavojingą kelionę iki JAV sienos.

Šiame straipsnyje pasauliniam tinklui „The Everyday Projects", metusiam iššūkį stereotipams ir siekiančiam pateikti skirtingus požiūrius, priklausančios fotografės tiria, kaip sunkumai ir įsipareigojimai, smurtas, skurdas, klimato kaita ir kitos jėgos griauna moterų gyvenimus ir pastūmėja jas leistis į lemtingas keliones.

 

Vasaris 2021

Dar Šiame numeryje:

 

 

Ar esame gimę klajoti?

Autorius Eric Weiner

Kelionės - neracionali veikla, tačiau užkoduota mūsų genuose. Todėl vertėtų pradėti planuoti kelionę jau dabar pat.

Pastaruoju metu savo pasą naudoju geriems tikslams: kaip padėkliuką po puodeliu arba klibančiai stalo kojai paremti. Be to, tai puikus žaislas katei. Štai jums ir nusivylimų pandemija. Kelionės atšauktos arba taip ir nesuplanuotos, kad nebūtų atšauktos. Šeimos susitikimai, studijų užsienyje metai, tingios atostogos paplūdimyje - tik puf ir nebėra.

Virve į turgų

Autorius ir fotografas Fritz Hoffmann

Salvino (Salween) upė, Kinijoje vadinama Nu, yra viena paskutinių nevaržomų tekančių Azijos upių. Beveik prieš du dešimtmečius Kinija paskelbė užtvenksianti Nu. Šiose vietovėse pietvakarinėje Kinijos dalyje gyvena daug etninių grupių. Regionas pramintas Trimis Lygiagrečiomis Upėmis, nes per jį teka Nu, Dzinša (Jinsha) arba Jangdzė (Yangtze) ir Lancagnas (arba Megongas). Dėl gausios biologinės įvairovės šis kraštas taip pat įtrauktas į UNECCO pasaulio paveldo sąrašą.