Jūsų daryta nuotrauka gali atsidurti žurnale „National Geographic Lietuva“!

2017 m. vasario 6 d. 11:13

Startuoja kultinio „National Geographic" projekto „Your Shot" analogas Lietuvoje „Jūsų fotošūvis". Lietuvos fotografai profesionalai ir fotografijos mėgėjai kiekvieną mėnesį bus kviečiami siųsti nuotraukas tam tikra tema, o po 4 geriausias kiekvienos temos nuotraukas bus atspausdinta kiekviename žurnalo „National Geographic Lietuva" numeryje. Pirmosios lietuvių darytos nuotraukos pasirodys jau balandžio mėnesio žurnale.

Visos temą atitinkančios ir LR įstatymams neprieštaraujančios nuotraukos bus publikuojamos „National Geographic Lietuva" „Facebook" paskyroje: https://www.facebook.com/National.Geographic.Lietuva, o po keturias iš jų kiekvieną mėnesį bus atspausdintos žurnale „National Geographic Lietuva". Tris geriausias nuotraukas kiekvieną mėnesį išrinks profesionalūs Lietuvos fotografai, vieną - „Facebook: vartotojai, t. y. žurnale bus atspausdinta daugiausiai „Patinka" paspaudimų sulaukusi nuotrauka.

Balandžio mėnesio numeriui skirtų nuotraukų, tema „Tarp savų", laukiama iki vasario 28 d. Nuotraukas siųsti el. paštu pranesimai@nationalgeographic.lt. Laiške būtina nurodyti savo vardą, pavardę, miestą ir trumpą nuotraukos aprašymą.

Bendrosios taisyklės:

1. Siunčiant nuotrauką, laiške būtina nurodyti savo vardą, pavardę, miestą ir trumpą nuotraukos aprašymą.
2. Vienas asmuo viena tema gali atsiųsti ne daugiau kaip 3 nuotraukas. Jei nuotraukų bus atsiųsta daugiau, „Facebook" paskyroje bus publikuojamos ir dėl galimybės pakliūti į žurnalą varžysis pirmos 3 atsiųstos nuotraukos.
3. Siunčiamos nuotraukos turi būti .jpg formato ir ne mažesnės nei 1 Mb ir ne didesnės nei 3 Mb. Geriausių nuotraukų, kurias atrinksime spausdinti žurnale, autorių bus prašoma nuotraukas pateikti .raw formatu.
4. Siųsdamas nuotraukas, laiško siuntėjas sutinka, kad nuotraukos, jo vardas, pavardė, miestas ir nuotraukos aprašymas būtų publikuojami žurnale „National Geographic Lietuva" ir žurnalo „Facebook" paskyroje https://www.facebook.com/National.Geographic.Lietuva.
5. Siųsdamas nuotraukas ir kitą būtiną nurodyti informaciją, laiško siuntėjas patvirtina, kad jis yra nuotraukos autorius, o visa jo siunčiamame laiške pateikta informacija yra teisinga.
6. Nuotraukų tema ir terminai kiekvieno mėnesio pradžioje paskelbiami „National Geographic Lietuva" „Facebook" paskyroje.
7. Atsiųstos nuotraukos skelbiamos „National Geographic Lietuva" paskyroje „Facebook": https://www.facebook.com/National.Geographic.Lietuva. Nuotraukos skelbiamos atskiruose kiekvienai temai sukurtuose aplankuose. Atsiųstos nuotraukos skelbiamos nuolat visą mėnesį, todėl anksčiau atsiuntusiųjų nuotraukos turi daugiau laiko surinkti daugiau paspaudimų „Patinka".
8. Tris geriausias nuotraukas, kurios bus spausdinamos „National Geographic Lietuva" kiekvieno mėnesio numeryje, atrinks profesionalūs fotografai. Vieną, ketvirtąją, nuotrauką atrinks „Facebook" vartotojai, t. y. žurnale bus atspausdinta daugiausiai „Patinka" paspaudimų iki nurodytos datos surinkusi nuotrauka.
9. „National Geographic Lietuva" „Facebook" paskyroje nebus skelbiamos, o žurnale „National Geographic Lietuva" nebus spausdinamos tos nuotraukos, kurios neatitiks paskelbtos temos ar prieštaraus Lietuvos Respublikos įstatymams.

 

 

2021 spalis

Dar Šiame numeryje:

 

Gelbėjant šimpanzes ir save

Autorius Apul Steyn
Fotografas Brent Stirton

Icaso Velez del Burgo (Itsaso Vélez del Burgo) rankose laikė laukinės šimpanzės jauniklę. Suglebusi ir be sąmonės, ši žmoginė beždžionė buvo vos didesnė už žmogaus plaštaką. Maža ir bedantė, beždžionė buvo tik maždaug mėnesio. Ji kentė nuo hipotermijos ir dehidratacijos, tad jei nieko skubiai nebūtų daroma, jos širdis būtų sustojusi. „Tai jauniausia mūsų priglausta šimpanzė",- sako I. Velez del Burgo, rytinėje Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) dalyje įkurtos prieglaudos Lviro (Lwiro) primatų reabilitacijos centro techninių reikalų direktorė. I. Velez del Burgo padėjo surengti penkias dienas trukusį sekinantį gelbėjimo žygį motociklu, greitaeigiu kateriu ir automobiliu, kad 2017 m. birželio 16 d. šimpanzės jauniklė būtų saugiai atgabenta į Lviro kaimą. Kovos su brakonieriavimu grupės ryšių tarpininkas šią šimpanzę aptiko pas kelis brakonierius tankiame drėgnajame miške netoli nuošalaus Pingos (Pinga) miesto maždaug už 300 km. Atidavę jauniklę, vyrai prisipažino, kad kita beždžionė dvynė nugaišo neilgai trukus po to, kai jie nušovė motiną.