Kryžių kalno nuotrauka – tarp „National Geographic“ pasaulinio fotografijų konkurso laureatų

2015 m. gruodžio 30 d. 14:32

Žurnalas „National Geographic", leidžiamas ir lietuvių kalba, paskelbė kasmetinio fotografijų konkurso nugalėtojus. Tarp laureatų, pagerbtų garbės raštais, pateko japonė fotografė Hideki Mizuta, kuriai pergalę konkurse atnešė nuotrauka, kurioje užfiksuotas Šiaulių rajone esantis Kryžių kalnas.

„Čia yra šimtai tūkstančių kryžių. Kryžių kalnas reprezentuoja taikų lietuvių pasipriešinimą priespaudai. Ši maža kalvelė - tai vieta, kur gyvena mirusiųjų dvasios. Kai aš čia lankiausi, kalvele prabėgo mergaitė rožine suknele, atrodė tarsi ji neša taiką, viltį ir meilę", - apie užfiksuotą kadrą pasakojo H. Mizuta.

Iš viso „National Geographic" fotografijų konkurse šiemet dalyvavo daugiau nei 13 tūkst. dalyvių. Didžiojo prizo laimėtoju paskelbtas fotografas iš Australijos James Smart ir jo tornado nuotrauka „Dirt". Laimėtojui atiteko 10 tūkst. dolerių piniginis prizas ir kelialapis į kasmetinį „National Geographic" fotografijos seminarą kompanijos būstinėje Vašingtone.

„Tornadas pamažu darėsi vis didesnis - nuo žemės pakeldavo vis daugiau dulkių ir dirvožemio. Jis judėjo palyginti lėtai, todėl mes stengėmės prie jo vis labiau priartėti. Mums labai pasisekė, jog važiuodami Kolorado keliu buvome jam iš vakarų pusės. Tai padėjo išgauti detalų vaizdą ir tobulą dangaus bei priekinio plano apšvietimą", - teigė J. Smart, net 15 dienų „gaudęs" audras su savo broliu ir keliais draugais meteorologais.

Taip pat buvo išrinktos ir tokiose kategorijose kaip „Žmonės", „Vietos" bei „Gamta" nugalėjusios nuotraukos. „Žmonių" kategorijoje triumfavo niujorkietis Joel Nsadha ir jo jauno vyro portretas, nufotografuotas Ugandoje. „Vietos" kategorijoje pirmoji vieta atiteko ispanui Francisco Mingorance ir jo pelkės, kurią iš dalies sunaikino radioaktyvios atliekos, nuotraukai. „Gamtos" kategorijoje pergale džiaugėsi pagrindinį prizą laimėjęs australas J. Smart. Garbės raštais apdovanota 13 nuotraukų.

Teisėjų komisija buvo sudaryta iš žurnalo „National Geographic" vyriausiosios nuotraukų redaktorės Jessie Wender, „National Geographic" fotografų draugijos nario David Guttenfelder ir fotografo Anand Varma. Konkurso dalyviams teko įveikti ne vieną raundą, o renkant nugalėtojus buvo vertinamas kūrybiškumas, nuotraukų kokybė ir turinio autentiškumas.

Visas nugalėjusias nuotraukos, taip pat ir pagerbtas garbės raštais, galima rasti čia: www.natgeo.com/photocontest


Pagrindinio prizo ir „Gamtos" kategorijos laimėtojas James Smart. Nuotrauka „Dirt", fotografuota Kolorado valstijoje, JAV. Daugiau J. Smart nuotraukų: http://yourshot.nationalgeographic.com/profile/1029774/

 

„Vietos" kategorijos laimėtojas Francisco Mingorance. Nuotrauka „Asteroid", fotografuota Andalūzijoje, Ispanijoje. Daugiau F. Mingorance nuotraukų: http://yourshot.nationalgeographic.com/profile/439190/


„Žmonių" kategorijos laimėtojas Joel Nsadha. Nuotrauka „At The Play Ground", fotografuota Ugandoje. Daugiau J. Nsadha nuotraukų: http://yourshot.nationalgeographic.com/profile/1172406/

 

Garbės raštu apdovanota Hideki Mizuta. Nuotrauka „Hill of Crosses", fotografuota Šiaulių r., Lietuvoje. Daugiau H. Mizuta nuotraukų: http://yourshot.nationalgeographic.com/profile/694061/


2021 spalis

Dar Šiame numeryje:

 

Gelbėjant šimpanzes ir save

Autorius Apul Steyn
Fotografas Brent Stirton

Icaso Velez del Burgo (Itsaso Vélez del Burgo) rankose laikė laukinės šimpanzės jauniklę. Suglebusi ir be sąmonės, ši žmoginė beždžionė buvo vos didesnė už žmogaus plaštaką. Maža ir bedantė, beždžionė buvo tik maždaug mėnesio. Ji kentė nuo hipotermijos ir dehidratacijos, tad jei nieko skubiai nebūtų daroma, jos širdis būtų sustojusi. „Tai jauniausia mūsų priglausta šimpanzė",- sako I. Velez del Burgo, rytinėje Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) dalyje įkurtos prieglaudos Lviro (Lwiro) primatų reabilitacijos centro techninių reikalų direktorė. I. Velez del Burgo padėjo surengti penkias dienas trukusį sekinantį gelbėjimo žygį motociklu, greitaeigiu kateriu ir automobiliu, kad 2017 m. birželio 16 d. šimpanzės jauniklė būtų saugiai atgabenta į Lviro kaimą. Kovos su brakonieriavimu grupės ryšių tarpininkas šią šimpanzę aptiko pas kelis brakonierius tankiame drėgnajame miške netoli nuošalaus Pingos (Pinga) miesto maždaug už 300 km. Atidavę jauniklę, vyrai prisipažino, kad kita beždžionė dvynė nugaišo neilgai trukus po to, kai jie nušovė motiną.