„National Geographic“ – skaitomiausias mėnesinis žurnalas Lietuvoje

2021 m. liepos 1 d. 13:00 „National Geographic“ – skaitomiausias mėnesinis žurnalas Lietuvoje

„National Geographic" žurnalas, kuris lietuvių kalba leidžiamas nuo 2009 m., iškopė į skaitomiausių mėnraščių TOP penketuko pirmąją vietą.


Kaip rodo tyrimų bendrovės KANTAR atliktas naujausias auditorijos tyrimas, vidutiniškai žurnalą skaito 3,7 proc., arba 76 tūkst. Lietuvos gyventojų.


Bent kartą per pastaruosius 6 mėnesius „National Geographic" žurnalą skaitė 173,65 tūkst. (8,4 proc.) Lietuvos gyventojų nuo 16 iki 74 metų.


Kaip rodo tyrimo duomenys, „National Geographic" - populiariausias leidinys jaunų ir vidutinio amžiaus skaitytojų grupėse. Vidutiniškai kas mėnesį žurnalą skaito 14,8 tūkst. (6,2 proc.) 16-24 m. ir 21,3 tūkst. (5,8 proc.) 35-44 metų amžiaus skaitytojų.


„National Geographic" žurnalas - populiariausias mėnraštis ir vyrų auditorijoje: jį skaito 4,6 proc. arba 46,2 tūkstančiai šalies vyrų.


Daugiausia skaitytojų žurnalas turi tarp miestiečių (38,1 proc.) bei aukštas ir vidutines pajamas (53,5) uždirbančiųjų tarpe.


Nuo 1888 metų leidžiamas žurnalas „National Geographic" yra tapęs aukščiausios kokybės fotografijų ir žurnalistikos etalonu. Kas mėnesį leidžiamas žurnalas atveria duris į nuostabiausias vietas, Žemės gelmių ir kosmoso paslaptis, naujausius mokslo atradimus. Jau 12 metų „National Geographic" leidžiamas ir lietuvių kalba.


Tyrimų bendrovės KANTAR 2021 m. spaudos leidinių skaitytojų auditorijos tyrime, kuris buvo atliekamas telefonu ir internetu, dalyvavo 1617 Lietuvos gyventojų nuo 16 iki 74 metų amžiaus.

2021 liepa

Dar Šiame numeryje:

Išsaugoti ilgam
Autorius Tristan McConnell
Fotografas David Chancellor

Ar be užtvertų rezervatų laukiniai gyvūnai ir gretimos bendruomenės gali kartu klestėti? Šiaurės Kenijoje pandemija išbandė šią idėją. Tai plataus užmojo sambūvio eksperimentas, grindžiamas mintimi, kad žmonės ir laukiniai gyvūnai gali klestėti drauge. 44 000 km 2 plote greta gyvena šimtai tūkstančių žmonių, milijonai gyvulių ir nemažos laukinių gyvūnų populiacijos. Maždaug du trečdaliai Kenijos laukinių gyvūnų gyvena ne nacionaliniuose parkuose ar rezervatuose, todėl draustiniai tapo esmine nacionalinės gamtosaugos ekosistemos dalimi. Kai dėl COVID-19 užsidarė sienos ir nebekilo lėktuvai, Šiaurės Kenijoje, kaip ir visur kitur, neliko turistų, todėl Afrika neteko didelės dalies pajamų, kurių kasmet atneša gamtos turizmas - 2018 m. suma siekė 29 mlrd. JAV dolerių. Kenijoje turizmas sudarė bent 8 % BVP. Kilo nuogąstavimų, kad pastarųjų dešimtmečių gamtosaugos pasiekimai pražus.

Permainos kinų kvartale
Autorė Rachel NG
Fotografė Andria LO

Los Andželo kinų kvartale gimęs ir užaugęs Glenas Suhu (Glenn SooHoo) savo akimis matė, kaip jo rajonas per 50 metų užaugo, paskui patyrė nuosmukį ir vėl atsigavo. Pastaruosius pusantrų metų šis ir kiti Šiaurės Amerikoje išsibarstę panašūs anklavai išgyvena krizę, kurią paskatino ksenofobija ir kritinė visuomenės sveikatos padėtis. „Tas virusas smukdo prekybą ir turizmą,- sako įmonės „Phoenix Imports" savininkas G. Suhu. - Jis neturi nieko bendra su kinų kvartalu, bet kadangi prezidentas Donaldas Trampas vis kartojo, kad virusas atkeliavo iš Azijos, žmonės tiesiog ėmė baimintis šio rajono." Pandemijos laikotarpiu istoriniams kinų kvartalams išgyvenant sunkius laikus verta pasigilinti, kodėl jie apskritai traukia gyventojus (ir lankytojus).


Aukšti tikslai
Autorė Stephanie Pearson
Fotografas Quin Schrock

Austrijos Alpėse alpinistai kopia į viršukalnes ir lipa „laiptais į dangų". Šios svaigulį keliančios kopėčios yra Didžiojo Donerkogelio (Grosser Donnerkogel) via ferrata dalis. Itališkai „geležinis kelias", via ferrata - stačiuose uoliniuose kalnų šlaituose įrengtas kelias, kuriame palei įtvirtintą lyną įtaisyta pagalbinių priemonių, kaip antai metalinių pakopų.