„National Geographic Lietuva" pristato specialų leidinį „SAVA LIETUVA. Milijonai idėjų tavo kelionėms"

2022 m. rugpjūčio 2 d. 15:30


„National Geographic Lietuva" pristato naują, ypatingą leidinį, skirtą Lietuvai.
Kiekviename žurnalo jo puslapyje - naujas pasakojimas apie išskirtinius ir nematytus Lietuvos gamtos kampelius, nepažintas miestų paslaptis, unikalias šventes, neragautus skonius, sveikatinimosi ir poilsio oazes, kitokias, neįprastas meno galerijas ir muziejus.
Kartu su nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje" komanda surinkome patraukliausias vietinių kelionių stoteles, kurios, tikimės, įkvėps Jus keliauti ir geriau pažinti SAVĄ Lietuvą.
Kviečiame dirbti ir miegoti ne namie - atraskite įspūdingus miško viešbučius ir darbostogų vietas. Pasiryžkite nuotykiams naktį - keliaukite ne tik su saule, bet ir po žvaigždėtu dangumi, pasisemkite jėgų ne tik sanatorijose - atsikvėpkite gamtos SPA. Sugrįžkite atostogoms į pažįstamas, jaukias vietas, kurios kas kartą nustebina vis naujomis spalvomis. Iš milijonų pasirinkimų ir tūkstančių kelių išsirinkite tai, kas sava. Leiskitės į kelionę laiku ir paragaukite, ką prieš 1000 metų valgė vikingai, ženkite į ateitį ir paskanaukite Lietuvoje užaugintų vabzdžių, kurie laikomi ateities maistu.
Pasisemkite idėjų naujoms patirtims. Tebus „SAVA LIETUVA. Milijonai idėjų tavo kelionėms" Jūsų kompasas naujiems atradimams ir nuotykiams Lietuvoje!

National Geographic 2023 kovas

Dar Šiame numeryje:

 

Gyvenimas tęsiasi

Autorė Rania Abouzeid
Fotografė Rena Effendi

Libanas - tai senovinis kraštas, įsiterpęs tarp Izraelio, Sirijos ir Viduržemio jūros. Šį 18 oficialiai pripažintų religijų skiautinį drasko daugybė takoskyrų ir -izmų: sektantizmas, klasinė diskriminacija, idėjinis susiskaldymas, nepotizmas, rasizmas. Teigiama, kad Libane gyventojų skaičius viršija 6 mln., bet tiksliai niekas nežino: vengiant paliesti jautrų demografinį religinį klausimą paskutinį kartą gyventojai buvo surašyti 1932 m. Šalyje taip pat gyvena daugiau kaip 2 mln. sirų ir palestiniečių pabėgėlių. Pagal vienam gyventojui tenkantį pabėgėlių skaičių ši valstybė kone pirmauja visame pasaulyje.

Ekonomikos žlugimas. Katastrofiškas sprogimas. Nesėkminga politika. Pabėgėlių krizė. Iš pažiūros neįveikiami Libano iššūkiai bando nepalaužiamą jo žmonių dvasią. Norėdami paaiškinti, kiep jiems pavyksta išgyventi, libaniečiai dažnai pasitelkia šnekamosios kalbos žodį imtamsahna, kuris reiškia, kad jų oda stora kaip krokodilo.

Šiandien Libane kasdienybe tapo sunkumas, nuovargis ir pažeminimas. Per pastaruosius kelerius
metus libaniečiai išgyveno dvi katastrofas - tokias dideles, kad iš esmės šalies istoriją galima dalyti į laikotarpį iki jų ir po to. Ironiška, bet prieš pirmąją iš šių nelaimių - ekonomikos žlugimą - visi dėjo didžiules viltis, kad jau tuoj prasidės realios permainos.