„National Geographic Lietuva" pristato specialų leidinį „SAVA LIETUVA. Milijonai idėjų tavo kelionėms"

2022 m. rugpjūčio 2 d. 15:30 „National Geographic Lietuva


„National Geographic Lietuva" pristato naują, ypatingą leidinį, skirtą Lietuvai.
Kiekviename žurnalo jo puslapyje - naujas pasakojimas apie išskirtinius ir nematytus Lietuvos gamtos kampelius, nepažintas miestų paslaptis, unikalias šventes, neragautus skonius, sveikatinimosi ir poilsio oazes, kitokias, neįprastas meno galerijas ir muziejus.
Kartu su nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje" komanda surinkome patraukliausias vietinių kelionių stoteles, kurios, tikimės, įkvėps Jus keliauti ir geriau pažinti SAVĄ Lietuvą.
Kviečiame dirbti ir miegoti ne namie - atraskite įspūdingus miško viešbučius ir darbostogų vietas. Pasiryžkite nuotykiams naktį - keliaukite ne tik su saule, bet ir po žvaigždėtu dangumi, pasisemkite jėgų ne tik sanatorijose - atsikvėpkite gamtos SPA. Sugrįžkite atostogoms į pažįstamas, jaukias vietas, kurios kas kartą nustebina vis naujomis spalvomis. Iš milijonų pasirinkimų ir tūkstančių kelių išsirinkite tai, kas sava. Leiskitės į kelionę laiku ir paragaukite, ką prieš 1000 metų valgė vikingai, ženkite į ateitį ir paskanaukite Lietuvoje užaugintų vabzdžių, kurie laikomi ateities maistu.
Pasisemkite idėjų naujoms patirtims. Tebus „SAVA LIETUVA. Milijonai idėjų tavo kelionėms" Jūsų kompasas naujiems atradimams ir nuotykiams Lietuvoje!

National Geographic rugpjūtis

Dar Šiame numeryje:

 

Kur gyva legenda

Autorius Robert Draper
Fotografas Bryan Schutmaat

Didžiojo Vingio nacionalinio parko pasienio dykumoje, netikėtumų pilname kraštovaizdyje, atgyja Vakarų Teksaso paribio legenda. Didysis Vingis, taip pavadintas dėl didelio jį iš pietų juosiančios Rio Grandės lanksto, yra vienas didžiausių ir nuošaliausių ištisinės JAV dalies nacionalinių parkų. Jame stūkso ištisa kalnų grandinė, randama 500 mln. metų senumo fosilijų ir esama nepaprastai turtingos biologinės įvairovės iš dalies dėl to, kad yra trys skirtingos ekosistemos: upės tarpeklių, dykumos žemės ir atskirų kalnų. Čia galima aptikti nykstančių rūšių augalų ir gyvūnų - taip pat tokių, kurie gyvena pačiuose savo arealo pakraščiuose, kaip antai meksikinių juodųjų lokių ir smulkiadančių tuopų. Esama ir keistų derinių - tarkim, iš samanų kilimų auga kaktusai. Palei Didžiojo Vingio Vynuogienojų (Grapevine) kalvų taką esanti vadinamoji Kybanti uola (Balanced Rock) - 500 mln. metų gamtos meno kūrinys. Parke apstu geologinių anomalijų, susidariusių dėl priešistorinių potvynių, žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų.