„National Geographic Lietuva" pristato specialų leidinį „SAVA LIETUVA. Milijonai idėjų tavo kelionėms"

2022 m. rugpjūčio 2 d. 15:30 „National Geographic Lietuva


„National Geographic Lietuva" pristato naują, ypatingą leidinį, skirtą Lietuvai.
Kiekviename žurnalo jo puslapyje - naujas pasakojimas apie išskirtinius ir nematytus Lietuvos gamtos kampelius, nepažintas miestų paslaptis, unikalias šventes, neragautus skonius, sveikatinimosi ir poilsio oazes, kitokias, neįprastas meno galerijas ir muziejus.
Kartu su nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje" komanda surinkome patraukliausias vietinių kelionių stoteles, kurios, tikimės, įkvėps Jus keliauti ir geriau pažinti SAVĄ Lietuvą.
Kviečiame dirbti ir miegoti ne namie - atraskite įspūdingus miško viešbučius ir darbostogų vietas. Pasiryžkite nuotykiams naktį - keliaukite ne tik su saule, bet ir po žvaigždėtu dangumi, pasisemkite jėgų ne tik sanatorijose - atsikvėpkite gamtos SPA. Sugrįžkite atostogoms į pažįstamas, jaukias vietas, kurios kas kartą nustebina vis naujomis spalvomis. Iš milijonų pasirinkimų ir tūkstančių kelių išsirinkite tai, kas sava. Leiskitės į kelionę laiku ir paragaukite, ką prieš 1000 metų valgė vikingai, ženkite į ateitį ir paskanaukite Lietuvoje užaugintų vabzdžių, kurie laikomi ateities maistu.
Pasisemkite idėjų naujoms patirtims. Tebus „SAVA LIETUVA. Milijonai idėjų tavo kelionėms" Jūsų kompasas naujiems atradimams ir nuotykiams Lietuvoje!

National Geographic lapkritis

Dar Šiame numeryje:

 

Muziejus, vertas faraono ir ne tik

 

Autorius Tom Mueler
Fotografas Paolo Verzone

Neįprasta matyti muziejaus direktorių, darbe vilkintį maskuojamąją aprangą ir avintį kareiviškais batais, bet, kita vertus, generolas majoras Atefas Moftachas (Atef Moftah) nėra tipiškas muziejaus direktorius, o Didysis Egipto muziejus nėra eilinis muziejus. Žiūrint iš tolo, šis postmodernistinis pastatas toks didelis,kad jį net sunku suvokti.

Kairo pakraštyje esančio naujojo Didžiojo Egipto muziejaus atrijuje pagrindiniu eksponatu tapo
3200 metų Ramzio Didžiojo statula. Du dešimtmečius statytame ir daugiau nei milijardą JAV dolerių kainavusiame muziejuje pirmą kartą surinkti beveik visi daugiau kaip 5000 radinių iš karaliaus Tutanchamono kapo.

Kalbėdamas apie muziejų, generolas A. Moftachas pažeria statistinių duomenų: beveik
45 tūkst. m2, 12 parodų salių, 100 tūkst. eksponatų, bendra vertė - daugiau nei milijardas dolerių.
„Ir viskas 99 proc. baigta!" - pareiškia jis iš pasitenkinimo net pliaukštelėdamas delnais.

Kadaise Tutanhamono kapavietė buvo taip užversta puošniais daiktais, kad kasinėtojams teko kaboti ant lynų, pritvirtintų prie lubų, kad jų nesutryptų. Dabar visi šie radiniai saugomi už 640 km esančiame Didžiajame Egipto muziejuje. Vienintelė išimtis - iš vientiso kvarcito luito iškaltas didžiulis sarkofagas, kuriame kadaise gulėjo trys vienas į kitą sudėti Tutanchamono karstai. Beveik 1,5 m aukščio ir tūkstančių kilogramų svorio sarkofagą, matyt, buvo per sunku išvežti.