Nefertitės kapo iešantys mokslininkai baigė skenuoti Tutanchamono kapą

2016 m. balandžio 2 d. 09:39

Penktadienį po dešimties valandų darbo radarais Tutanchamono kape, naujasis Egipto senienų apsaugos ministras Khaled al-Anani surengė tarptautinę spaudos konferenciją, skirtą naujausiems radiniams aptarti. Archeologai visą naktį tęsė slaptų patalpų pasieškas, kurias, spėjama, slepia karaliaus kriptos sienos. Remdamiesi pirminiais duomenimis, pareigūnai pranešė apie rastas tam tikras anomalijas, tačiau paprašė duomenis vertinti atsargiai ir laukti tolesnių tyrimų rezultatų.


Ministras, kalbėdamas Karalių slenyje surengtoje spaudos konferencijoje, teigė, kad „šiuo metu dar negalima kalbėti apie rezultatus". Jo įsitikinimu, prireiks bent savaitės, kol surinktus duomenis išanalizos ekspertai Egipte ir JAV. Al-Anani taip pat pakvietė mokslininkus iš viso pasaulio kitą mėnesį atvykti į Kairą, kur bus surengta dar viena spaudos konferencija. Ministras tikisi joje išgirsti išsamias naujienas apie tai, ką išties slepia Tutanchamono kapo sienos.


Karaliaus kapo tyrimus paskatino britų egiptologas Nicholas Reeves, liepą paskelbęs, kad Tutanchamono kripta gali slėpti iki šiol nerastą Nefertitės kapą. Pastaroji buvo ne tik Senovės Egipto gražuolė, bet ir Tutanchamono pamotė.


Visgi, egiptiečiai teoriją, kad už Tutanchamono kriptos slepiasi Nefertitės palaikai, vertina gana skeptiškai - nieko keisto, juk iki šiol nėra jokių fizinių įrodymų, kad kažkas slepiasi slaptose patalpose. Net šių patalpų buvimas yra pagrįstas tik šiuolaikinėmis technologijomis sukurtais paveikslais.


Viskas prasidėjo N. Reevesui Tutanchamono kriptos sienas nuskenavus lazeriu. Skenavimai atskleidė itin detalią kapo sienų tekstūrą ir leido įžvelgti tiesių linijų seriją šiaurinėje ir vakarinėje sienose. Gali būti, kad šios linijos žymi užmūrytus koridorius ar duris.


Dar kovo viduryje buvęs Egipto senienų apsaugos ministras Mamdouh Eldamaty paskelbė, esąs 90 proc. įsitikinęs, kad slaptos patalpos egzituoja. Jo įsitikinimai buvo paremti Japonijos specialisto Hirokatsu Watanabe atliktais skenavimais radaru, kurie padėjo už sienų surasti organinių medžiagų ir metalo pėdsakų.

Tuo tarpu šią savaitę atliktais skenavimais buvo siekiama surinkti išsamesnių duomenų. Nacionalinės geografijos draugijos remiami mokslininkai Tutanchamono kape darbuotis pradėjo tik 17 val., t. y. tuomet, kai baigėsi Karalių slėnio lankymo valandos, ir dirbo ten kone visą naktį. Išv iso buvo atlikta daugiau nei 40 atskirų skenavimų. Šiaurinė ir vakarinė kriptos sienos buvo skenuojamos penkiuose aukščiuose, keičiant radarų dažnį į 400 ir 900 MHz.


Tutanchamono kapas buvo atrastas 1922 m. Jį atrado Howardas Carteris.

2021 kovas

Dar Šiame numeryje:

Linija kalnuose

Autorius Fredddie Wilkinson
Fotografas Cory Richards

JAV agentūros padarytas nedidelis žemėlapio pakeitimas pakurstė Indijos ir Pakistano karą aukščiausiame pasaulio mūšio lauke. Kas ir kodėl padarė tą pakeitimą, buvo paslaptis - bent iki šiol.

Geriausios pasaulio vietos

Kelionės labiausiai džiugina netikėtumais. Dėl pandemijos daugelis mūsų išvykų svetur nutrūko, bet žmonijos smalsumas dėl to nesumažėjo. Šiemet tikimės vėl leistis į keliones, tad nekantraujame pasidalyti 25 pasakojimais apie legendines vietas, kurias artimiausioje ateityje būtų nuostabu aplankyti.

Tik šast - ir nėra

Autorius Craig Pittman

Fotografė Erika Larsen


Kilus susirūpinimui dėl elgesio su gyvūnais, Florida nutraukė lažybas šunų lenktynių trasose, todėl kurtų lenktynėms JAV artinasi galas.

Nuo seno veisiami sportinei medžioklei, ne taip seniai kurtai pradėti veisti ir lenktynėms. Dėl tobulų anatominių savybių ir bėgsenos jie gali šauti iki 72 km/val. greičiu, todėl tai greičiausia pasaulyje veislė.