Pasaulį nustebinęs projektas atkeliauja į Lietuvą

2018 m. sausio 24 d. 11:54

Žurnalas „National Geographic Lietuva" kviečia į unikalią parodą „FotoArka", sužavėjusią jau kone trečdalį pasaulio. Pribloškiančioje fotografijų parodoje - pusšimtis žurnalo „National Geographic" fotografo Joelio Sartores darytų nuotraukų, kuriose užfiksuoti nykstantys pasaulio gyvūnai.

Paroda įsikurs parodų centre „Litexpo" (1 salės balkone) ir veiks tik tris dienas, turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2018" metu, sausio 26-28 d.

Beveik 20 metų J. Sartore atidavė gamtos fotografijai. Įvairiose pasaulio šalyse jis fiksavo laukinius gyvūnus. „Fotografavau laukinę gamtą, bet nelabai prisidėjau prie rūpinimosi ja", - žurnalui „National Geographic" prisipažino fotografas. Tokios mintys jį paskatino 2005 metais imtis įdomaus projekto - nufotografuoti kuo daugiau gyvūnų rūšių, kol jos dar neišnyko.

Modelius J. Sartore įkurdina juodame ar baltame fone. Pasak fotografo, toks fonas išryškina gyvūno akis ir leidžia mums jose geriau pamatyti laukinio gyvūno grožį, eleganciją ir intelektą.

Savo projektą fotografas pavadino „FotoArka". Aliuzija į Nojaus arką J. Sartorę tarsi ragina nesustoti. Per kiek daugiau nei dešimtmetį fotografas užfiksavo daugiau kaip 6,5 tūkst. nelaisvėje laikomų gyvūnų. Jis jau lankėsi daugiau nei 250 zoologijos sodų įsikūrusių per 40 valstybių.

Skaičiuojama, kad šiuo metu yra apie 12 tūkst. nykstančių ir žmonijos globojamų gyvūnų - paukščių, žuvų, žinduolių, roplių, varliagyvių ir bestuburių. Tad kad pavyktų nufotografuoti daugumą, J. Sartores skaičiavimu, jam prireiks dar bent 15 metų. „Fotografuosiu, kol būsiu gyvas arba kol atsisakys tarnauti mano keliai", - pažadėjo J. Sartore.

„FotoArkos" projektą remia Nacionalinės geografijos draugija. Lietuvoje parodą organizuoja žurnalas „National Geographic Lietuva".

Užsukę aplankyti fotografijų parodos, lankytojai galės čia pat susipažinti ir su pirmuoju tik Lietuvai skirtu „National Geographic Lietuva" kolekciniu leidiniu „Nepažinta Lietuva". Kartu su Valstybiniu turizmo departamentu prie Ūkio ministerijos išleistas leidinys yra skirtas vietos turizmui skatinti. Jame šalies gyventojai supažindinami su įdomiomis, tačiau ne visiems žinomomis Lietuvos vietomis, renginiais ir skoniais - iš viso net 100 idėjų ką nuveikti, kur apsilankyti ir ko paragauti Lietuvoje.

 

2021 kovas

Dar Šiame numeryje:

Linija kalnuose

Autorius Fredddie Wilkinson
Fotografas Cory Richards

JAV agentūros padarytas nedidelis žemėlapio pakeitimas pakurstė Indijos ir Pakistano karą aukščiausiame pasaulio mūšio lauke. Kas ir kodėl padarė tą pakeitimą, buvo paslaptis - bent iki šiol.

Geriausios pasaulio vietos

Kelionės labiausiai džiugina netikėtumais. Dėl pandemijos daugelis mūsų išvykų svetur nutrūko, bet žmonijos smalsumas dėl to nesumažėjo. Šiemet tikimės vėl leistis į keliones, tad nekantraujame pasidalyti 25 pasakojimais apie legendines vietas, kurias artimiausioje ateityje būtų nuostabu aplankyti.

Tik šast - ir nėra

Autorius Craig Pittman

Fotografė Erika Larsen


Kilus susirūpinimui dėl elgesio su gyvūnais, Florida nutraukė lažybas šunų lenktynių trasose, todėl kurtų lenktynėms JAV artinasi galas.

Nuo seno veisiami sportinei medžioklei, ne taip seniai kurtai pradėti veisti ir lenktynėms. Dėl tobulų anatominių savybių ir bėgsenos jie gali šauti iki 72 km/val. greičiu, todėl tai greičiausia pasaulyje veislė.