Šuoliai į liepsnas

Kiekvieną vasarą elitinės ugniagesių komandos rizikuodamos gyvybe parašiutais leidžiasi į atkampias Aliaskos vietoves kovoti su gaisrais.

Autorius: Mark Jenkins

Šuoliai į liepsnas
Nuotraukos autorius:

21.47 val., saulei vis dar kabant aukštai vasariniame Aliaskos danguje, gaunamas iškvietimas. Sukaukia sirenos ir devyni ugniagesiai puola prie ekipuotės. Jau apsiavę medkirčių batus ir apsirengę tamsiai žalias kelnes bei ryškiai geltonas liemenes jie kone įšoka į savo kevlarinius kombinezonus.

„Pirma grupė prie dėžės!" - subaubia balsas per vidinę ryšio sistemą. Ičis, Blomkeris, O'Brajenas, Dibertas, Svišeris, Kobis, Svonas, Karpas ir Kreimeris parašiutininkų sąraše pirmieji. Visą vakarą jie daugiausia slampinėjo prie operacijų planavimo pulto savo bazėje Fort Veinraite pokštaudami ir erzindami vienas kitą, nekantriai laukdami savo eilės iššokti iš lėktuvo į kovą su atokioje vietovėje siaučiančiu miško gaisru.

Dabar jie turi lygiai dvi minutes pasičiupti ekipuotę ir atsidurti lėktuve. Procedūra seniai nuzulinta: rankos vikriai laksto aplink kūną tvirtindamos antkelius ir antblauzdžius, traukdamos kombinezonų užtrauktukus ir sagstydamos sunkius nailoninius diržus. Kombinezonuose jau sukomplektuota visa reikiama įranga: vienos klešnės kišenėje guli saulės baterija ir apsiaustas nuo lietaus, kitoje - energiniai batonėliai ir 45 m virvė, taip pat nusileidimo prietaisas tam atvejui, jei pataikytų į medį. Ant sėdynės kabančiame krepšyje supakuota palapinė ir maišas parašiutui.

Juos apsupa kiti ugniagesiai. Jie padeda prisisegti pagrindinius ir atsarginius parašiutus. Paskui vyrai čiumpa parašiutininkų šalmus su grotuota kauke, kuri saugo veidą leidžiantis per šakas, ir asmeninius ekipuotės krepšius, kuriuose yra po litrą vandens, porą odinių pirštinių, šalmas, signalinė raketa priešpriešiniams gaisrams sukelti, peilis, kompasas, radijo siųstuvas- imtuvas ir specialus aliumininis maišas, kurį blogiausiu atveju galima panaudoti kaip priedangą nuo ugnies.

Prabėgus dviem minutėms nuo sirenos jie jau krypuoja pakilimo taku nešdami po beveik 50 kg įrangos ir atsargų. Atrodo nerangiai apsikrovę, bet iš tiesų kiekvienas tempia kruopščiai atrinktą ir laiko patikrintą būtiniausių daiktų komplektą, kurio ugniagesiui-parašiutininkui reikia norint sėkmingai užgesinti gaisrą ir išlikti gyvam atokiausiuose ir atšiauriausiuose miškuose.

Plačiau skaitykite gegužės mėnesio numeryje.

 

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2019 gegužė

Dar Šiame numeryje:

Šiukšlių vandenynai
Stilinga mirtis ateityje
Ebolos virusas ir toliau sėja mirtį
Slapti sodai
Smegenys kosmose
Kinijos mokslo suklestėjimas
Skraidantys vorai
Arklių kaustytojas
Tirpsta Reinyro kalno ledynai
Viskas priklauso nuo tinkamos balos
Floridos parke klajoja herpesu sergančios beždžionės