Išlikę nepaisant mūsų

Jūriniai vėžliai plaukioja vandenynuose jau 100 mln. metų.

Autorius: Craig Welch

Išlikę nepaisant mūsų
Nuotraukos autorius:

Norint pamatyti viską, kas teikia vilties ir kelia siaubą dėl mūsų poveikio jūriniams vėžliams, pradėti geriausia viešbutyje „Burj Al Arab Jumeirah". Tviskantis mėlyno ir balto stiklo dangoraižis primena į krantą grįžtančio laivo burę. Jis iškilo prieš du dešimtmečius dirbtinėje saloje plieniniame statybinių kranų miške Dubajuje,
priklausančiame Jungtiniams Arabų Emyratams. 780 kv. metrų karališkuosiuose apartamentuose įrengtas privatus kino teatras, o pagalves galima rinktis iš 17 variantų. Savaitgalis čia kainuoja iki 50 tūkst. JAV dolerių. Tačiau aš užsukau pasižiūrėti į svečius, kuriems niekas nekainuoja.

Praėjęs baltų rolsroisų parką susitinku su emigravusiu britų jūrų biologu Deividu Robinsonu (David Robinson). Liftu nusileidžiame į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę ir patraukiame pro lambordžinius link savo tikslo - vamzdžių ir plastikinių baseinų labirinto, kuriame įrengta įmantri jūrinių vėžlių ligoninė. Viename kubile žaliasis vėžlys kenčia dėl vidaus organų pažeidimų. Vienu aukštu aukščiau stovi akvariumai, pilni grėsmingai nykstančių bisų.

Viešbutis, kuriame įrengtas šis reabilitacijos centras, priklauso bendrovei, kurios pagrindinis akcininkas yra Dubajaus emyras. Jo Didenybės šeicho Mohamedo bin Rašido al Maktumo (Mohammed bin Rashid al Maktoum) pastangomis regionas ėmė žaibiškai augti ir dabar jis nori, kad jo miestas taptų aplinkosaugos pavyzdžiu. Bet roplių kančios šiame vartojimo epicentre taip pat byloja apie negandas, kurias žmonės kelia šiems gyvūnams. Ligoninės darbuotojai yra matę vėžlių su žarnyne įstrigusiais balionais ir sulaužytais plaukmenimis patekus į žvejybinius tinklus, taip pat vėžlį, kuris gavęs smūgį į galvą buvo išmestas per bortą. Vieną žaliųjų vėžlių patelę laivas partrenkė visai netoliese, prie devintojo pagal judrumą uosto pasaulyje. Smūgis jai sutrupino kiautą ir paliko lygintuvo dydžio rantytą 1,4 kg pleištą.

Plačiau skaitykite spalio mėnesio numeryje.

Rašyti komentarą
Vardas*
El. paštas
Komentaras*
 
KOMENTARAI (0)
Komentarų nėra.

2019 spalis

Dar Šiame numeryje:

Katės prieš paukščius: fronto linija
Didžiausia laukinėje gamtoje nufilmuota bitė
Tolyn nuo prarajos
Saugodami rūšis nuo išnykimo mokslininkai pasitelkia vaizduotę
Ši rūšis saugoma per silpnai ir per vėlai
Banginių išlaisvinimas
Žali silpstančios gyvybės pamatai
Paskutinio rūšies atstovo pamokos