Marso misijų apsėsti

Nuo tada, kai 3 tūkstantmečio pr. Kr. dangaus stebėtojai pavadino jį klajojančia žvaigžde, Marsas stebina žemiečius. Jis taip intriguoja, kad iki šio mėnesio11 erdvėlaivių ir marsaeigių bus netoli Marso arba ant jo.

Autorius: Nadia Drake

Žmonės seka Marsą ir žymi užgaidų jo kelią per dangaus skliautą nuo tų laikų, kai pirmosios civilizacijos pakėlė akis aukštyn. 3 tūkstantmetyje pr. Kr. stebėdami šios „klajojančios žvaigždės" kelionę dangumi šumerai pastebėjo jos grėsmingą spalvą ir susiejo ją su piktavale dievybe Nergalu - ligų ir karo dievu. Jos judėjimas ir kintantis ryškumas pranašavo karalių ir žirgų mirtis, pasėlių ir mūšių likimus.

Raudonoji planeta jau ne kartą nušlavė mūsų viltis atšiauria bevaise tikrove. Tad kodėl nesiliaujame siuntę erdvėlaivius ieškoti gyvybės Marse? Net ne šiandien gyvų organizmų, o galbūt prieš milijardus metų klestėjusios gyvybės pėdsakų?

 

2021 kovas

Dar Šiame numeryje:

Linija kalnuose

Autorius Fredddie Wilkinson
Fotografas Cory Richards

JAV agentūros padarytas nedidelis žemėlapio pakeitimas pakurstė Indijos ir Pakistano karą aukščiausiame pasaulio mūšio lauke. Kas ir kodėl padarė tą pakeitimą, buvo paslaptis - bent iki šiol.

Geriausios pasaulio vietos

Kelionės labiausiai džiugina netikėtumais. Dėl pandemijos daugelis mūsų išvykų svetur nutrūko, bet žmonijos smalsumas dėl to nesumažėjo. Šiemet tikimės vėl leistis į keliones, tad nekantraujame pasidalyti 25 pasakojimais apie legendines vietas, kurias artimiausioje ateityje būtų nuostabu aplankyti.

Tik šast - ir nėra

Autorius Craig Pittman

Fotografė Erika Larsen


Kilus susirūpinimui dėl elgesio su gyvūnais, Florida nutraukė lažybas šunų lenktynių trasose, todėl kurtų lenktynėms JAV artinasi galas.

Nuo seno veisiami sportinei medžioklei, ne taip seniai kurtai pradėti veisti ir lenktynėms. Dėl tobulų anatominių savybių ir bėgsenos jie gali šauti iki 72 km/val. greičiu, todėl tai greičiausia pasaulyje veislė.