Metai nuotraukose

Viskas prasidėjo labai optimistiškai: 2021-ieji turėjo tapti vilties ir vakcinų metais. Bet paskui pasipylė smurtiniai konfliktai, plūstelėjo nauja viruso banga, naujomis aukomis apie save priminė klimato krizė, todėl tapo akivaizdu, kad tais metais teks... NEPASIDUOTI. „National Gegraphic“ fotografų nuotraukose atsispindi 2021 metų panorama.

Autorius:

COVID

Pandemija tapo lyg amerikietiškieji kalneliai. Naujos vakcinos pakurstė optimizmą,
bet imunizacijos pastangas stabdė klaidinga informacija ir vakcinų trūkumas. Tad virusas
tebekelia grėsmę.

Klimatas

Didžiuliai gaisrai, pasėlius naikinan-čios sausros, rekordiniai karščiai, kylančios jūros, galingos audros. Apie klimato kaitą perspėjama jau seniai, bet 2021 metai parodė, kad tai jau mūsų dabartis.

Konfliktai


Ginčai dėl kultūros, politikos, sienų ir daugybės kitų klausimų 2021 metais drebino pasaulį. Net JAV susidūrė su iki šiol nematytu išpuoliu prieš demokratiją.

Aplinkosauga

Net sudėtingais metais pasiekėme pergalių stengdamiesi apsaugoti pavojuje atsidūrusias rūšis, vandenynus ir istorines vietas. Pasiekimai liudja mūsų pasiryžimą ir mūsų viltis.

 

2022 sausis

Dar Šiame numeryje:

 

Atradimų metai

Autoriai Maya Wei-Haas ir Jason Treat

2021 m. padaryta reikšmingų atradimų, istoriškai praplėtusių žmonijos žinias - nuo mikroskopinio iki kosminio lygmens. „National Geographic" autoriai apžvelgia atradimus ne tik mūsų Planetoje, bet ir tolimajame Marse.