Kačių sugrįžtuvės

Prieš 20 metų ispaninėms lūšims grėsmė išnykti buvo didžiausia iš visų pasaulio kačių, bet nuo tada jos tapo ryškiausia kačių apsaugos pergale

Autorius: Nadia Drake

 

2002 m. Iberijos pusiasalio krūmynuose tykino mažiau nei šimtas šių trumpauodegių auksaakių plėšrūnių. Tačiau šiandien jų populiacija jau dešimteriopai didesnė: Ispanijoje ir Portugalijoje gyvena mažiausiai 1100 šios rūšies atstovių. Tokios lemtingos pažangos pasiekta per didžiules pastangas veisti šias kates nelaisvėje ir suteikus lūšims gamtos turto statusą. Šiai rūšiai padėjo ir įgimtas instinktas išlikti, nustebinęs net gamtosaugininkus.

 

NG 2022 birželis

Dar Šiame numeryje:

 

Nualintas povandeninis grožis

Autorė Kennedy Warne
Fotografas David Doubilet

Kai kuriose Filipinų vietose kerintys koralų brangakmeniai tiesiog verčia iš koto. Šis regionas, kur susieina Indijos ir Ramusis vandenynai, vadinamasis Koralų Trikampis, yra didžiausias pasaulyje jūrinės gyvūnijos ir augalijos įvairovės lobynas. Čia aptinkama daugiau kaip 500 koralų rūšių - net trys ketvirtadaliai visų atrastųjų. Jų pastatyti rifai plotu prilygsta Airijos teritorijai. Šiuose povandeniniuose miestuose prisiglaudusių gyvūnų nė neįmanoma suskaičiuoti. Koralų Trikampio viršūnėje esančiuose Filipinuose gyvena beveik 1800 rifinių žuvų rūšių. Tačiau šiose koralų kapinėse, kurias tyrinėju, glaudžiasi tik pabėgėliai. Matau mažąją mėlynąją lūpažuvę ir mane sugriebia sielvartas. Jos vaidmuo rifų ekosistemose yra valyti kitas žuvis nuo jų kūnų surenkant parazitus ir kitus jūrinius pakeleivius. Bet ši valytoja neturi ką valyti. Ji plaukioja beviltiškai viena.