Rojaus sargyboje

Kosta Rikoje esantis Osos pusiasalis yra gamtosaugos pavyzdys. Dabar šio gamtos stebuklo apsaugai iššūkį meta COVID-19 pandemija.

Autorius: Jamie Shreeve

Seledonija Teles (Celedonia Tellez) nepamena, kuriais metais persikėlė į Osos (Osa) pusiasalį ir kiek jai tada buvo metų, bet labai gerai prisimena priežastis. Tai buvo nemokama žemė.

Šis 1800 km2 sausumos kablys, išsikišęs į Ramųjį vandenyną pietinėje Kosta Rikos pakrantėje, buvo beveik tik laivais pasiekiama nežabotų miškų teritorija, kurią su žemynu jungė beveik neįžengiamos mangrovėmis užžėlusi sąsmauka.

Atvykusi su penkiais vaikais, šešiomis vištomis, šunimi ir 700 kolonų (maždaug 1 euru) Seledonija laukėsi dar vieno kūdikio. Kartu atvyko ir gyvenimo draugas, bet jis „negalėjo pakęsti gamtos ir bėgdavo nuo vabzdžių", - prisimena moteris. Taigi jai pačiai teko kirviu atsikovoti žemę iš miško.

 

Vasaris 2021

Dar Šiame numeryje:

 

 

Ar esame gimę klajoti?

Autorius Eric Weiner

Kelionės - neracionali veikla, tačiau užkoduota mūsų genuose. Todėl vertėtų pradėti planuoti kelionę jau dabar pat.

Pastaruoju metu savo pasą naudoju geriems tikslams: kaip padėkliuką po puodeliu arba klibančiai stalo kojai paremti. Be to, tai puikus žaislas katei. Štai jums ir nusivylimų pandemija. Kelionės atšauktos arba taip ir nesuplanuotos, kad nebūtų atšauktos. Šeimos susitikimai, studijų užsienyje metai, tingios atostogos paplūdimyje - tik puf ir nebėra.

Virve į turgų

Autorius ir fotografas Fritz Hoffmann

Salvino (Salween) upė, Kinijoje vadinama Nu, yra viena paskutinių nevaržomų tekančių Azijos upių. Beveik prieš du dešimtmečius Kinija paskelbė užtvenksianti Nu. Šiose vietovėse pietvakarinėje Kinijos dalyje gyvena daug etninių grupių. Regionas pramintas Trimis Lygiagrečiomis Upėmis, nes per jį teka Nu, Dzinša (Jinsha) arba Jangdzė (Yangtze) ir Lancagnas (arba Megongas). Dėl gausios biologinės įvairovės šis kraštas taip pat įtrauktas į UNECCO pasaulio paveldo sąrašą.